1. Новини Закарпаття
  2. >

Відомо, з якої суми крадіжки в 2022 році будуть кримінально караними

16.12.2021 11:15 Кримінал ВАЖЛИВО Голос Карпат

Коли крадіжка чужого майна вважається дрібною, а коли настає кримінальна відповідальність та що вона передбачає – читайте далі.

Коли крадіжка чужого майна вважається дрібною, а коли настає кримінальна відповідальність та що вона передбачає – читайте далі.

Неоподатковуваний мінімум доходів громадян (НМДГ), вказаний в диспозиції норм для настання адміністративної і кримінальної відповідальностівстановлюється не в розмірі 17 грн, а на рівні податкової соціальної пільги - 1/2 прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 1 січня поточного року (відповідно до п. 5 р. XX Податкового кодексу), роз’яснили фахівці ligazakon. 

Оскільки з 1 січня 2022 року прожитковий мінімум для працездатної особи з розрахунку на місяць складиме 2481 грн, то в 2022 році для норм адміністративного та кримінального законодавства у частині кваліфікації адміністративних або кримінальних правопорушень застосовується неоподатковуваний мінімум в розмірі 1240,50 грн.

Відтак, відповідно до статті 51 КУпАП крадіжка чужого майна вважається дрібною, якщо вартість такого майна на момент здійснення правопорушення не перевищує 0,2 НДМГ, тобто - 248,1 грн. (0,2 х (50% х 2481)).

Якщо вартість викраденого майна перевищує 248,1 грн, настає кримінальна відповідальність. Слід також зазначити, що, відповідно до статті 185 Кримінального кодексу, таємне викрадення чужого майна карається штрафом від однієї тисячі до трьох тисяч НМДГ (у цьому разі НМДГ застосовується у розмірі 17 грн) або громадськими роботами на строк від вісімдесяти до двохсот сорока годин, або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до п'яти років.

Нагадаємо, п’яна ДТП на Закарпатті: у поліції розповіли про наслідки (ВІДЕО)

Читайте на ГК:Є потерпілі: з'явилися фото із місця ДТП за участі вантажівки й легковика (ФОТО)
Читайте на ГК:Курси валют на 16 грудня: гривня прискорила зниження
Читайте на ГК:"Вона без трусів?"– у мережі обговорюють свіжі фото Ані Лорак (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...