1. Новини Закарпаття
  2. >

Вже 171 збоченець: в Україні запустили реєстр педофілів

26.10.2021 21:11 Кримінал ВАЖЛИВО

До реєстру педофілів в Україні вже внесли 171 злочинця – в Україні запустили й почали наповнювати реєстр педофілів.

До реєстру педофілів в Україні вже внесли 171 злочинця – в Україні запустили й почали наповнювати реєстр педофілів.

Поки що реєстр працює у тестовому режимі. Станом на сьогодні у цьому реєстрі вже містяться дані про 171 особу, яка була притягнута до відповідальності та відбуває покарання за сексуальні злочини проти неповнолітніх. Міністерство юстиції разом з органами прокуратури і суду наповнює реєстр, вивчаючи особові справи засуджених за аналогічні злочини, аби навіть після відбуття покарання інформація про них зберігалася у цій базі даних. Наразі реєстр працює у тестовому режимі. Користуватися повноцінно таким реєстром можна буде з часом. Про це повідомила заступниця міністра юстиції Олена Висоцька.

Запровадження такого реєстру – один із елементів цифровізації. За словами Олени Висоцької, усі європейські країни пішли таким шляхом. Є багато успішних прикладів, як функціонує реєстр педофілів, і що він – дійсно важливий, щоб захистити дітей. Під час створення та запуску реєстру вивчався досвід інших держав – США, Канади, більшості європейських країн, зокрема Норвегії, де функціонує одна з найкращих «в’язничних систем».

«Природою цього реєстру є те, щоб убезпечити, наприклад, навчальні заклади, або лікувальні заклади, або інших людей, які працюють з групами дитячих колективів від того, щоб взяти таку людину на роботу», – наголосила заступниця.

Вона додала, що у реєстру є також інші призначення:

«Вони стосуються всієї правоохоронної системи. Доступ до таких реєстрів матимуть всі наші правоохоронці. Тому реєстр важливий, хоч і складний в наповненні».

Водночас зараз існує багато нормативних перепон по наповненню реєстру. Як повідомила Олена Висоцька, йдеться, наприклад, про те, що неможна засуджену за певною статтею особу внести у такий реєстр, доки не буде ухвали суду відносно цієї людини, в якій прямо буде передбачено внесення даних про таку особу в реєстр.

«Це – певний захист прав людини. Абсолютно цивілізований крок. Але він дещо ускладнює реалізацію цього проекту», – додала заступниця.

Вона зазначила, що в цілому у суду зазвичай немає підстав не ухвалити відповідне рішення, якщо в людини була судимість за статтями, які пов’язані зі статевою свободою малолітніх.

«Ми на шляху створення реєстру і, я думаю, що незабаром країна матиме цивілізований, ефективний, працюючий реєстр, який можна використовувати», – підсумувала Олена Висоцька.

Нагадаємо, закон про створення реєстру педофілів набув чинності​ 16 січня.

Читайте на ГК:Затримали на торгівлі фальшивими Сovid-сертифікатами: яке покарання чекає на лікаря
Читайте на ГК:Надія Мейхер вразила відвертим танцем (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Ляшко розповів, коли в Україні введуть локдаунзагрузка...