1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Директор школи Гомокі виграла суд за поновлення на посаді. "ЦОЗО" відмовляється її поновлювати (ДОКУМЕНТ)

28.08.2021 10:27 Кримінал Ексклюзив Голос Карпат

З цим фактом освітянка звернулась до поліції. Голос Карпат намагався дізнатись причину в освіті Виноградівської громади, проте - безрезультатно.

З цим фактом освітянка звернулась до поліції. Голос Карпат намагався дізнатись причину в освіті Виноградівської громади, проте - безрезультатно.

Через невиконаня негайного до виконання рішення Виноградівського районного суду від 12 серпня 2021 року у справі № 299/2637/21 за позовом директорки Виноградівської ЗОШ №3 ім. Жігмонда Перені з мовою навчання нацменшин Габріелли Гомокі, яку незаконно звільнили з посади та роботи у травні цього року, освітянка звернулась до судовиконавчої служби та поліції.

Виконавче провадження відкрили 13 серпня. Судові виконавці провели перевірку і склали акт. Проте це не повпливало на дії комунальної установи «Центр з обслуговування закладів освіти» і на сьогодні Габріелла Гомокі на роботі не поновлена.

26 серпня освітянка написала заяву до поліції. Правоохоронці внесли відомовсті до ЄРДР за частиною 2 статті 382 ККУ і проводять досудову перевірку.

Голос Карпат звертався до «Центру з обслуговування закладів освіти» з проханням прокоментувати ситуацію, проте отримав відписку про неможливість надати коментарі через великий обсяг інформації, необхідної для їх підготовки.

Варто додати, минулого року аналогічна ситуація була у Великоком'ятіаській ЗОШ навколо поновлення звільненої через підозру у корцупції ексдиректорки Надії Копчі. Поспішно виконуючи постанову Верховного суду, депутати Виноградівської районної ради вдались до маніпуляції і ще до остаточного судового засідання рішенням сесії райради поновили освітянку на посаді.

Що сталося раніше?

- 13 травня 2021 року директор Виноградівської ЗОШ №3 Габріелла Гомокі повідомила про своє звільнення. За словами директора КУ «ЦОЗО» Юрія Свища причиною звільнення підлеглої стало порушення трудової дисципліни, за що освітянка отримала дві догани. 14 травня у школу призначили нового керівника.

- Управління Держпраці перевірило законність звільнення. На знайдені порушення (частина 1 статті 41 КУпАП – ред.) склали адмінпротокол, який направили до суду. Суд першої інстанції став на бік КУ «ЦОЗО».

- 17 травня Закарпатська обласна прокуратура ініціювала внесення до ЄРДР відомостей щодо грубого порушення законодавства про працю (частина 1 статті 172 ККУ – ред.), у якому підозрюють директора «ЦОЗО» Юрія Свища. Досудове розслідування триває.

- Чререз своє звільнення Габріелла Гомокі подала позов до Виноградівського районного суду, який виграла 12 серпня. Напередодні слухання справи КУ «ЦОЗО» спробувала відвести головуючого суддю, проте невдало.

 - Через невиконання рішення суду освітянка звернулась до судовиконавців та поліції. Сьогодні за наданими фактами відкрито два провадження - виконавче та кримінальне (частина 2 статті 382 ККУ - ред.).

Про ситуацію в освіті Виноградова загалом

На сесії Виноградівської міської ради 25 березня цього року, депутатська більшість змінила Статути шкіл громади. Відтак, директор КУ «ЦОЗО» Юрій Свищо отримав повний контроль над діяльністю шкіл, включно з повноваженнями створювати комісії для перевірки їхньої діяльності та одноосібною монополією на кадрові призначення. Міський голова Виноградова Степан Бочкай рішення підтримав.

На черговій сесії 5 червня опозиція міськради, керуючись ст. 48 Закону України «Про місеве самоврядування», створила тимчасову контрольну комісію за якою проголосувала одною третиною голосів. Комісія мала перевірити роботу освіти громади та її керівництво на предмет можливих порушень в роботі відділу освіти міськради, а також комунальної установи міськради «ЦОЗО» та її структурних підрозділів. Проте міський голова наклав вето на це рішення, а депутатська більшість на наступній сесії зовсім його скасувала.

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...