1. Новини Закарпаття
  2. >

Усі закарпатські митники, відсторонені через дисциплінарне провадження, повернулись до роботи (ДОКУМЕНТ)

12.08.2021 21:31 Кримінал Ексклюзив Голос Карпат

В рамках «контрабандних» санкцій РНБО відкрили дисциплінарні провадження і розпочали перевірку. Проте дисциплінарних проступків у роботі митників не виявили і всі вони повернулись на роботу.

В рамках «контрабандних» санкцій РНБО відкрили дисциплінарні провадження і розпочали перевірку. Проте дисциплінарних проступків у роботі митників не виявили і всі вони повернулись на роботу.

23 посадовців Закарпатської митниці Держмитслужби, по відношенню до яких у квітні були відкриті дисциплінарні провадження і, як наслідок, яких відсторонили від роботи, ще у червні повернулись до виконання своїх обов’язків. Дисциплінарні стягнення за результатами перевірки до митників не застосовувались. Двох посадовців перевели на інші митні пости.

Про це повідомили у Держмитслужбі на запит Голосу Карпат.

Нагадаємо, 2 квітня 2021 року РНБО ввела санкції проти топ-10 контрабандистів України. Їхні майно та рахунки заблокували. Також під санкції потрапили 68 пов’язаних з ними компаній, з яких 11 російських. До списку підсанкційних контрабандистів внесли двох закарпатців. Крім того, від роботи відсторонили 17 керівників митниць та митних постів на 8-ми митницях України. Усього понад 100 працівників, з яких на Закарпатській митниці - 23 чоловік.

Місяць тому, 13 липня, Верховна Рада у першому читанні ухвалила законопроєкт про криміналізацію контрабанди. Документом пропонується встановити кримінальну відповідальність за контрабанду товарів та підакцизних товарів, а також за недостовірне декларування товарів, що призвело чи могло б призвести до неправомірного зменшення чи звільнення від сплати митних платежів. До цього майже 10 років як контрабанда товарів у Україні була декриміналізована і замість кримінального покарання, за такий злочин передбачається адміністративна відповідальність.

Раніше, у березні 2020 року вийшло розслідування програми «Схеми», фігурантами якого стали деякі працівники Закарпатської митниці ДФС та Закарпатської митниці Держмитслужби. Їхні статки та спосіб життя, який ведуть посадовці та їхні родичі, не відповідають заявленій у деклараціях інформації. Після виходу розслідування, по відношенню до згаданих у матеріалі митників у ДБР розпочали кримінальне провадження. Митників підозрюють у незаконному збагаченні.

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...