1. Новини Закарпаття
  2. >

«Королі контрабанди» та санкції РНБО: соцмережі сміються і не вірять, антикорупціонери не бачать прозорості

06.04.2021 00:23 Кримінал Ексклюзив Голос Карпат

Особам зі списку топ-10 підозри ще не вручені, офіційної інформації про відсторонених від роботи працівників митниць – немає.

Особам зі списку топ-10 підозри ще не вручені, офіційної інформації про відсторонених від роботи працівників митниць – немає.

2 квітня РНБО ввела санкції проти топ-10 контрабандистів України, яких в інформаційному просторі вже встигли охрестити «королями контрабанди». Їхні майно та рахунки заблокували, а на пов’язані компанії наклали санкції.

До цього списку також внесли двох закарпатців – ексмитника і президента ФК «Минай» Валерія Пересоляка та уродженця Виноградова Ореста Фірманюка, підприємця та митного брокера, котрий зумів налагодити схему мінімізації митних платежів і працював у всеукраїнському масштабі.

Крім того, від роботи відсторонили десятки співробітників митниці. Як повідомляє Держмитслужба, у Закарпатській області відсторонено 23 працівників.

Втім громадськість з іронією поставилась до ініціативи влади публічно «покарати» причетних до контрабанди через оприлюднення топ-10, а до інформації про дисциплінарні стягнення й зовсім скептично - мовляв, митники відкупляться і продовжать працювати.

Закарпатці переконані, що під виглядом боротьби з контрабандою, вже вкотре відбувся перерозподіл сфер впливу на кордонах. Зокрема, у маленькому прикордонному регіоні така думка формується через відсутність у списку РНБО українських політиків із Закарпаття, котрі вдома вже десятиліттями мають репутацію контрабандистів.

З недовірою до рішення РНБО та подальших дій влади, що стосуються реальних правових механізмів боротьби з контрабандою в Україні, ставляться також антикорупціонери та журналісти.

Зокрема, голова громадської організації «Центр протидії корупції» Віталій Шабунін на своїй Фейсбук-сторінці висловився про неспроможність Служби безпеки України боротись з конртабандою, в чиїй підслідності знаходиться цей економічний злочин.

«З десяти ТОП-контрабандистів підозри є лише у двох трьох. При чому обох догнало НЕ СБУ (серйозна контрабанда - їх підслідність), а НАБУ (обидва корумпували посадовців). Виходить, що прізвища СБУ знає (бо дали ж на РНБО), а розслідувати - неспроможне (і це при їх безмежних оперативних можливостях!). Які ще потрібні докази імпотентність «економічних» та «антикорупційних» підрозділів СБУ? Які ще потрібно докази, що очистити Контору від цих трутнів, передавши ресурси справжнім офіцерам?», - ставить питання антикорупціонер.

Головний редактор видання ЦЕНЗОР.НЕТ Юрій Бутусов у дописі на своєму Фейсбуці зауважує, що СБУ не розпочато жодної «контрабандної» справи. Крім того журналіст переконаний, що під виглядом санкції РНБО відбувся перерозподіл контролю над контрабандними потоками на користь партії Перезидента «Слуга народу».

Цитата - мовою оригіналу.

«Указ президента о санкциях против 10 контрабандистов стал событием вовсе не из-за фамилий, на которых наложены санкции. Самое скандальное – в результате коррупционных договоренностей из текста указа были вычеркнуты фамилии всех спонсоров Слуги народа - более 10 других подозреваемых в контрабанде избежали санкций. Реально, этот казус должно расследовать НАБУ – ведь это подавалось с помпой, как решительный удар по верхушке контрабандистов. А на самом деле, на верхушке контрабандных схем сейчас – руководство Офиса президента, СБУ и партии Слуга народа. Этот указ означает масштабный передел потоков контрабанды в интересах конкретных «решал», - пише журналіст.

Нагадаємо, 5 квітня на Закарпатті призначили нового тимчасового керівника Закарпатської митниці Держмитслужби. Ним став завідувач сектору внутрішньої безпеки підрозділу Держмитслужби Микола Пожо.

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська