1. Новини Закарпаття
  2. >

«Сліпа» Закарпатська митниця. Що відомо про контрабанду на 5 мільйонів доларів (ВІДЕО)

11.03.2021 18:19 Кримінал ВАЖЛИВО Голос Карпат

Задекларовані брикети виявились майже мільйоном пачок цигарок, які пропустили до Європи закарпатські митники.

Задекларовані брикети виявились майже мільйоном пачок цигарок, які пропустили до Європи закарпатські митники.

5 березня поліція повіту Сабольч-Сатмар-Берег на міжнародному прикордонному переході Захонь-Чоп на україно-угорського кордону затримала вантажівку, в якій згідно поданих документів знаходились паливні брикети. При детальному огляді вантажу у багажному відсіку виявили 994 950 пачок цигарок, упакованих в коробки. Водія вантажівки, котрий приховав товар від митного контролю, заарештували.

Збитки, завдані незаконним ввезенням підакцизних товарів на територію Угорщини, оцінюються у 1,5 мільярдів форинтів. За курсом валют НБУ станом на 11 березня – це 4,9 мільйона доларів США або понад 136 мільйонів гривень.

Контрабанду на майже 5 мільйонів доларів «не помітили» працівники митного посту «Тиса». В офіційному коментарі Держмитслужба повідомила, що внутрішня безпека Служби з’ясовує обставини і встановлює факти причетності до нелегального ввезення цигарок в Угорщину працівників митниці.

Деякі регіональні ЗМІ називають власником рекордної за сумою збитків партії контрабандного товару ексмитника і власника ФК «Минай» Валерія Пересоляка, котрий минулого року повернув собі контроль над Закарпатською митницею.

Нагадаємо, наприкінці 2020 року в Угорщині вилучили контрабанду із закарпатським слідом на суму 1,125 мільярди форинтів. В перерахунку на долари США збитки оцінюються у 3,6 мільйонів, на національну валюту – понад 102 мільйони гривень.

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...