1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

На кордоні нам підкинули "наркоту". Люди, послухайте! - закарпатка просить розголосу кримінальної історії за участі СБУ

06.03.2021 14:25 0 Кримінал ВАЖЛИВО Автор: Голос Карпат

Жителька Рахова Ганна Тушер просить громадського розголосу і захисту, бо вважає, що її з чоловіком підставили співробітникики СБУ. Оскільки справа "розвалюється", зараз вона боїться за своє життя.

Справа, в якій СБУ звинувачує сім'ю Тушер у перевезенні брелка з наркотиками, тягнеться уже більше року і досі не доведена до суду. Натомість слідчі ДБР вважають, що офіцери СБУ в Закарпатській області умисно організували переправлення через державний кордон наркотичного засобу для створення штучних показників роботи по боротьбі з контрабандою та розповсюдженням наркотичних засобів.

Нещодавно Ганна Тушер звернулася до журналістів і Голос Карпат надав моживість жінці висловити їхню версію подій. Разом зі своїм чоловіком жінка поверталася з Чехії, доставляючи людей із заробітків додому. За словами сім'ї Тушер, 6 грудня 2019 р. в Чехії їх попросили передати в Україну для їхніх знайомих ключі з брелком.

Ганна Тушер вважає, що підставу організували їхні сусіди, співробітники СБУ. Тільки наявність свідків і невеликий об'єм наркотичної речовини у брелку зробили підставу невдалою. Однак справу досі не закрили і Ганна Тушер боїться за своє та чоловікове майбутнє.

- Жоден із працівників СБУ, причетних до вказаної протиправної діяльності, станом на теперішній час жодної відповідальності не понесли та продовжують здійснювати свої службові обов‘язки, ніби нічого протиправного вони не робили. Все це, бездіяльність керівництва місцевого СБУ, небажання притягнути бодай до якоїсь відповідальності причетних працівників СБУ, а це у свою чергу працівники від керівництва обласного СБУ до рядових працівників, змушує нас з чоловіком шукати захисту через засоби масової інформації, оскільки, станом на теперішній час ми з чоловіком не знаємо чим все це закінчиться для нас. Якщо є небайдужі люди в середовищі журналістів, ми готові надати деталі описаних подій із прізвищами конкретних причетних працівників СБУ! - написала жінка на адреси електронної пошти закарпатських журналістів.

Важливо, що операцією "Перевізник" зацікавились слідчі Другого слідчого відділу Територіального управління Державного бюро розслідувань у Львові і внесли відомості до ЄДР. Щодо працівників СБУ були підстави розпочати досудове розслідування у кримінальному провадження №42020070210000011 за ознаками правопорушення за ч.1 ст. 365 КК України. Також, згідно з документами судового провадження № 1-кс/463/1489/20, слідчі ДБР неодноразово клопотали про надання доступу до речей і документів у кримінальному провадженні №22019070000000112, які перебувають у володінні слідчого відділу Управління СБ України в Закарпатській області.

Голос Карпат вважає цю тему суспільно важливою, а також такою, яка потребує громадського розголосу і контролю, оскільки торкається можливих зловживань серед правоохоронців та покарання невинних. У зв'язку з підготовкою публікації для ЗМІ та з метою об'єктивного висвітлення, 24.02.2021 до Служби безпеки України був надісланий інформаційний запит з пропозицією надати коментар щодо цієї справи в обсязі і формі, які СБУ вважатимете за доцільне. Відповідь мала надійти до 03.03.2021, однак визначені законодавством терміни розгляду запиту на інформацію порушено. Відповідь не надійшла і на час публікації цього матеріалу.

Голос Карпат опублікує позицію усіх зацікавлених сторін щойно вона буде нам надана.

До вашої уваги пряма мова Ганни Тушер, яка вважає, що її сім'ю від деяких недобросовісних співробітників Служби, яка мала б захищати безпеку громадян, зможе захистити тільки громадський розголос. ДИВІТЬСЯ ВІДЕО.

---

UPD. Відео-звернення закарпатки отримало широкий резонанс у мережі. Воно потрапило у стрічку 158 тисячам користувачів facebook, зібрало 82 тисячі переглядів та 2,9 тисячі реакцій.

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...