1. Новини Закарпаття
  2. >

На Закарпатті офіцерів СБУ підозрюють у несправжній спецоперації з ліквідації контрабанди наркотиків

24.02.2021 13:50 Кримінал

За версією слідчих ДБР, працівники Тячівського МРВ УСБУ вдалися до таких дій на КПП Вілок, щоб створити штучні показники в своїй роботі.

За версією слідчих ДБР, працівники Тячівського МРВ УСБУ вдалися до таких дій на КПП Вілок, щоб створити штучні показники в своїй роботі.

Як повідомляє інтернет-видання Закарпаття Онлайн, остання ухвала у цій справі, прийнята Личаківським районним судом міста Львова, датована 28 січням цього року. Суд задовольнив клопотання слідчого Державного бюро розслідувань і ухвалив продовжити досудове розслідування до 13 серпня 2021 року.

Сама ж судова історія почалась ще до того, як у лютому 2020 року ДБР виявило в ній перевищення повноважень з боку офіцерів СБУ.

7 грудня 2019 року на міжнародному пункті пропуску «Вилок» на Виноградівщині працівники Служби безпеки України провели «спецоперацію», в ході якої у мікроавтобусі «Мерседес Бенц», що повертався із Чеської Республіки до України, виявили і вилучили речовини, схожі на наркотичні. Білий порошок був схований у саморобний брелок салатового кольору, прикріплений до зв’язки ключів, котрі передавали як передачу. З матеріалів судової провадження стає відомо, що ця наркотична речовина спершу ідентифікується як амфетамін, потім – як кокаїн, ще пізніше – як героїн, і потім знову – як амфетамін.

Із документів судового провадження №1-кс/308/8390/19 відомо, що про переміщення амфетаміну СВ УСБУ в Закарпатській області повідомили працівники Тячівського МРВ УСБУ. Проте в офіційному інформаційному просторі про проведену «спецоперацію» немає жодного повідомлення.

16 грудня 2019 року Ужгородський міськрайонний суд постановив накласти арешт на речові докази – зв’язку ключів та брелок салатового кольору. А також надати доступ до телефонних дзвінків водія автомобіля та ймовірного власника ключів. Машину і водія не заарештовували.

У подальшому в судових документах більше не знайдено жодних клопотань від слідчих СБУ у досудовому розслідуванні кримінального провадження № 22019070000000112 за ознаками правопорушення згідно з частиною 1 статті 305 КК України (Контрабанда наркотиків).

Уже в лютому цією історією зацікавились слідчі Другого слідчого відділу слідчого управління Територіального управління Державного бюро розслідувань у Львові і внесли відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Щодо працівників СБУ було розпочате досудове розслідування у кримінальному провадження № 42020070210000011 за ознаками правопорушення за частиною 1 статті 365 КК України (Перевищення влади).

Зокрема в документах слідства йдеться, що «не встановлені на даний час працівники Управління СБ України в Закарпатській області перевищили свої службові повноваження та умисно організували переправлення через державний кордон наркотичного засобу амфетамін, з метою створення штучних показників роботи по боротьбі з контрабандою та розповсюдженням наркотичних засобів.»

Також, згідно з документами судового провадження № 1-кс/463/1489/20, слідчі ДБР неодноразово клопотали у Личаківському районному суді про надання доступу до речей і документів у кримінальному провадженні №22019070000000112, які перебувають у володінні слідчого відділу Управління СБ України в Закарпатській області.

Пізніше стає відомо, що оперативно-розшукова справа №190 з кодовою назвою «Перевізник» перебуває у володінні Тячівського МРВ Управління СБ України в Закарпатській області.

На даний час, як зазначалось на початку, строк досудового розслідування у кримінальному провадженні ДБР по відношенню до офіцерів СБУ продовжено до 13 серпня 2021 року.

Нагадаємо, на Закарпатті слідчі «загубили» відео смертальної ДТП з камер спостереження.

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...