1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

У Виноградові завідувач хоспісу забрав із закладу апарат ШВЛ для власного користування (ФОТО)

29.05.2020 10:42 Кримінал Ексклюзив Голос Карпат

Журналістам Голосу Карпат стало відомо, що завідувач хоспісу самовільно взяв із закладу медичне обладнання та медикаменти. Виноградівські правоохоронці ознак кримінального злочину не побачили.

Журналістам Голосу Карпат стало відомо, що завідувач хоспісу самовільно взяв із закладу медичне обладнання та медикаменти. Виноградівські правоохоронці ознак кримінального злочину не побачили.

24 березня з Виноградівського геріатричного панісіонату зник апарат ШВЛ (штучної вентиляції легень – ред.). Підозра пала на завідувача хоспісного відділення геріатричного пансіонату - лікаря Віктора Ісаєва.

За тиждень до того, у зв’язку з карантином усіх пацієнтів, персонал та медичне обладнання з хоспісного відділення було переміщено до геріатричного пансіонату. Сам хоспіс визначили як заклад, що може приймати хворих на коронавірус, якщо інфекційне відділення Виноградівської РЛ буде переповнено, а тому він був звільнений.

Після намагань самостійно розібратись у причинах зникнення медобладнання і повернути його, 30 березня керівництво геріатричного пансіонату заявило в поліцію.

В пансіонаті кажуть, що за ці два місяці кілька спроб дізнатись у правоохоронців як просувається справа, не знайшли відповіді.

Вже за запитом журналістів Голосу Карпат правоохоронці повідомили, що «завідуючий відділенням Виноградівського геріатричного пансіонату забрав окреме медичне обладнання та медикаменти, які відвіз у невідомому напрямку». Також з отриманої відповіді було зрозуміло, що розслідування по факту зникнення правоохоронці чомусь не проводили.

22 квітня лікар Віктор Ісаєв повернув зникле раніше медобладнання в геріатричний пансіонат. Про повернення апарату ШВЛ керівництво закладу повідомило поліцію.

Під час розмови з начальником слідчого відділення Виноградівського відділення Нацполіції Миколою Вебером, який на момент запиту інтерв’ю виконував обов’язки начальника замість Юрія Пилипа, котрий знаходився на лікарняному, Голос Карпат поцікавився, чому відомості про зникнення медобладнання не були внесені до ЄРДР в порядку статті 214 Кримінально (процесуального) кодексу України.

«Згідно пояснень завідувача хоспісу (хоспісного відділення Виноградівського геріатричного пансіонату – ред.), той ШВЛ вже був повернутий. Письмово коментувати свій вчинок лікар відмовився, а от з його слів відомо, що він його брав через особистий стан здоров’я для користування. По зібраним матеріалам під час перевірки ми зробили висновок ознаки кримінального порушення не вбачались, тому відомості в ЄРДР по даному випадку не вносились», - прокоментував випадок зникнення медобладнання правоохоронець.

В той же час правозахистник Віталій Грегор з цього приводу зазначив наступне:

«Згідно КПК всі заяви, в яких є відомості, що можуть свідчити про вчинення злочину, мають бути внесені до ЄРДР. Це пряма, імперативна вимога законодавства. Щодо зникнення апарату ШВЛ, згідно тих обставин про які повідомляє керівництво медзакладу, є очевидні ознаки привласнення чужого майна (ст. 191 КК) або його крадіжки (ст.185 КК). Тому таку заяву повинні були внести до ЄРДР протягом 24 годин і розслідувати саме в порядку КПК, а не Закону України «Про звернення громадян».

Відтак, з приводу лише навіть цього факту, вже має бути призначена службова перевірка керівництвом поліції. Зокрема має бути перевірено і правильність кваліфікації дій лікаря, який вивіз у невідомому напрямку обладнання і повернув його лише після заяви в поліцію. Навіть якщо і не буде доведений умисел, як один із обов'язкових елементів склалу злочину, в його діях вбачаються, як мінімум, ознаки самоправства»

В умовах пандемії коронавірусу та обмеженій кількості апаратів для штучної вентиляції легень в районній лікарні (усього шість одиниць на понад 120 тисяч населення району - ред.), кожна одиниця медобладнання може стати вирішальною для життя хворого. В геріатричному пансіонаті, звідки й зник апарат ШВЛ, проживають люди з найвразливішої до COVID-19 групи населення: пенсіонери з важкими хронічними хворобами.

Нагадаємо, раніше лікар Віктор Ісаєв вже був фігурантом журналістського розслідування про те, як в сучасному паліативному закладі смертельнохворі не можуть дочекатись гарантованої державою безкоштовної хоспісної допомоги.