1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Україна
  4. >

СБУ затримала всесвітньо відомого хакера «Sanix»: ним виявився мешканець Прикарпаття (ВІДЕО)

19.05.2020 23:52 0 Кримінал

Всесвітньо відомим хакером під псевдонімом «Sanix» виявився українець.

У січні 2019 року про нього писали The Guardian, Forbes та Newsweek, йому присвятив сюжет телеканал Italia 1, адже база даних, яку він виставив на продаж, була “найбільшим за всю історію масивом викрадених даних”. Одна з без даних була обсягом 87 гігабайтів, проте спеціалісти стверджують, що подібних баз у хакера було щонайменш сім, загальний обсяг яких сягав майже терабайт. До них входили персональні, в тому числі фінансові, дані жителів Євросоюзу та Північної Америки.

Всесвітньо відомим хакером під псевдонімом «Sanix» виявився українець, мешканець Івано-Франківської області. Кіберфахівці СБУ зафіксували продаж ним баз даних з логінами і паролями до скриньок електронної пошти, пін-кодами до банківських карток, електронних гаманців криптовалют, рахунків PayPal, відомостями про комп’ютери, зламані для подальшого використання у бот-мережах та для організації DDoS-атак.

Правоохоронці вилучили комп’ютерну техніку з двома терабайтами викраденої інформації та телефони з доказами протиправної діяльності та готівку від незаконних операцій в сумі майже 190 тисяч гривень та понад 3 тисячі доларів. Хакеру готується повідомлення про підозру у несанкціонованому втручанні у роботу комп’ютерів та у несанкціонованому збуті або розповсюдженні інформації з обмеженим доступом, яка зберігається в комп’ютерах, за ч. 2 ст. 361, ч. 1 ст. 361-2 Кримінального кодексу України.

Нагадаємо, Мера Івано-Франківська викликали на допити через ромів, яких він вигнав на Закарпаття.

Читайте на ГК:Неподалік Закарпаття знову стався землетрус
Читайте на ГК:Зима посеред літа: на Івано-Франківщині випав град (ВІДЕО)
Читайте на ГК:У Карпатах помітили незвичайний повільний смерч (ВІДЕО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська