1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Закарпатський "Зачарований край" не згорів — підпал спільними зусиллями загасили (ФОТО)

14.04.2020 17:11 Кримінал

У суботу, 11 квітня, на території Ільницького лісництва НПП «Зачарований край» на Іршавщині лісівниками було ліквідовано загоряння сухої трави та лісової підстилки.

У суботу, 11 квітня, на території Ільницького лісництва НПП «Зачарований край» на Іршавщині лісівниками було ліквідовано загоряння сухої трави та лісової підстилки.

Причиною загорання був навмисний підпал. Під час обходу лісфонду інспектором з лісової охорони Васильом Кебелешем було виявлено загоряння. Одразу працівник державної лісової охорони зреагував і викликав на допомогу колег, інформує прес-служба ЗОУЛМГ. 

В локалізації підпалу прийняли участь 20 працівників служби держохорони парку, 4 працівники ДСНС України в Закарпатській області та 30 місцевих жителів. Завдяки важкій, злагодженій та беззупинній роботі лісівників працівників ДСНС та добровольців пожежу було ліквідовано.

Колектив парку висловлює щиру подяку працівникам ДСНС Іршавського району, жителям с. Осій та с. Ільниця за надання вагомої допомоги в гасінні лісової пожежі.

У пожежонебезпечний період громадянам, а також підприємствам, установам, організаціям суворо забороняється розпалювати вогнища поблизу хвойного, мішаного чи листяного лісу; випалювати траву та інші рослинні рештки на землях лісового фонду, а також на інших земельних ділянках, що безпосередньо примикають до лісу ( у тому числі проводити сільськогосподарські пали); звалювати та спалювати у лісових насадженнях сміття, побутові та горючі відходи тощо, а також здійснювати у лісі будь-які роботи без узгодження з постійними лісокористувачами.

Через недбальство людини за декілька годин неконтрольована пожежа може знищити цілі лісові масиви, які росли десятиліттями. Особливо величезну шкоду пожежа завдає лісовій фауні – гинуть птахи, звірі, знищуються їх домівки.

Адміністрація національного природного парку «Зачарований край» з особливим проханням звертається до всіх громадян: дотримуйтесь правил пожежної безпеки! Бережіть ліс від пожеж!

Нагадаємо про масштабну пожежу на ужгородській Радванці: горів автомобіль та два гаражі

Читайте на ГК:На Закарпатті готують для туристів нову атракцію - Бронецький замок
Читайте на ГК:На Іршавщині води в Боржаві помітно прибуло (ФОТО, ВІДЕО)
Читайте на ГК:‘‘80, 150 та 220 гривень за кілограм’’: на 3акарпатті триває грибний бум (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська