1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

На Закарпатті трагічно загинув лісоруб

08.04.2020 12:53 Кримінал

Комісія завершила розслідування смертельного нещасного випадку.

Комісія завершила розслідування смертельного нещасного випадку.

У березні цього року в селі Лопухово Тячівського району трапилася трагедія – під час розробки лісосіки в урочищі Бистрик (Кедринське лісництво ДП «Брустурянське ЛМГ») внаслідок падіння гілки був смертельно травмований 43-річний лісоруб. Як йдеться у медичному висновку, чоловік  отримав черепно-мозкову травму з пошкодженням кісток черепа  та забоєм головного мозку. Спеціальне розслідування нещасного випадку із смертельним наслідком проводила створена в Управлінні Держпраці у Закарпатській області комісія під керівництвом головного державного інспектора відділу нагляду в АПК, СКС та транспорті та зв’язку Мирослава Феделеша.

Члени комісії з’ясували, що аналогічних нещасних випадків у практиці підприємця, в якого працював потерпілий, раніше не було. «Хоча подібні ситуації на підприємствах лісової галузі, – зауважує  начальник Управління Держпраці у Закарпатській області Богдан Дорош, – на жаль, є непоодинокими».

Судячи з пояснень інших членів бригади, у складі якої потерпілий, до речі, досвідчений  лісоруб, здійснював лісосічні роботи, усі вимоги безпечної праці того фатального дня були дотримані. Перед початком роботи та виходом працівників на лісосіку з ними був проведений позаплановий інструктаж (про що свідчить відповідний запис у журналі реєстрації інструктажів), члени бригади мали захисні каски та інші засоби індивідуального захисту.

Перед звалюванням чергового хвойного дерева один з лісорубів оглянув напрям його падіння і, переконавшись у безпечності подальшої валки, члени бригади провели підготовчі роботи: вирубали довкола дерева чагарник, прибрали захаращеність та підготували дві відхідні доріжки в протилежному напрямку до звалювання.

Здавалося б, ніщо не віщувало біду. Однак несподівано, за якихось 20-30 секунд після того, як звалене дерево опинилося на землі, почувся тріск. Усі кинулися утікати. Потерпілий лісоруб подався вгору по схилу, де його й травмувала гілка, що обламалась на  сусідньому сироростучому двовершинному буковому дереві. Чоловікові надали першу медичну допомогу і викликали «швидку». Та медики, які  прибули за викликом, змушені були хіба що констатували смерть. Пізніше, при судово-токсикологічному  дослідженні у крові та в сечі загиблого виявили певну дозу спирту.

Тож на підставі зібраних матеріалів комісія дійшла висновку, що нещасний випадок із лісорубом на Тячівщині стався під час виконання лісосічних робіт, що входило в його (потерпілого) трудові обов’язки. Тому цей випадок вважається пов’язаним з виробництвом. Головною  причиною настання трагедії визнано самовільне падіння гілки, що пов’язано з  біологічними особливостями росту букових деревостанів (висновок Українського науково-дослідного інституту гірського лісівництва), а супутньою – алкогольне сп’яніння працівника. За результатами розслідування, були розроблені відповідні заходи щодо запобігання виникненню подібних нещасних випадків.

Джерело: Управління Держпраці в Закарпатській області

Нагадаємо, на Закарпатті підтвердили вже 43 випадки захворювання на COVID-19 - серед них і медики.

Читайте на ГК:Рідні нарешті зможуть поховати свого Героя: “живим коридором” зустріли захисника, який поліг майже рік тому (ФОТО, ВІДЕО)
Читайте на ГК:Був нагороджений  знаком «Золотий хрест»: Герой із Закарпаття повернеться додому “на щиті” (ФОТО)
Читайте на ГК:Вогняна пастка: на Закарпатті спалювання сміття призвело до важких наслідків для двох працівників
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська