1. Новини Закарпаття
  2. >

В Україні різко зросла незаконна вирубка лісів

05.03.2020 17:00 Кримінал

За рік обсяги незаконних вирубок зросли в сім разів і досягли майже 120 тисяч кубометрів.

За рік обсяги незаконних вирубок зросли в сім разів і досягли майже 120 тисяч кубометрів.

 

Торік обсяги незаконної вирубки лісу зросли майже в сім разів - до 118 тисяч кубометрів з 17,7 тисячі кубометрів роком раніше. Про це повідомив глава Держлісагентства Андрій Заблоцький в четвер, 5 березня, пише УНІАН.

"Обсяги та збитки від незаконних вирубок тоді зросли до критичного показника 118 тисяч кубометрів - це майже в сім разів більше - із загальним збитком державі на суму 814 мільйонів гривень", - сказав він.

За словами Заблоцького, найбільше незаконних вирубок зафіксовано в Харківській області, де торік агентство виявило збитків на суму 51,7 мільйона гривень, в Херсонській - 16,9 мільйона гривень і Житомирській - 5 мільйонів гривень.

При цьому він відзначив тенденцію до збільшення площі лісів. За його словами, в 2019 році ліс відновлений на площі 42 тисячі га, а нові ліси створені на 2,2 га.

Згідно зі звітом Держлісагентства, обсяги відновлення лісів за останні п'ять років склали 201,5 тисячі га, що на 6% більше, ніж площа суцільних зрубів (190,7 тисячі га).

"Таким чином, за останні 5 років лісівники висадили понад мільярд нових дерев", - йдеться в звіті.

Крім того, за 2019 рік підприємства заготовили 15,6 мільйона кубометрів деревини, що на 5,7% менше в порівнянні з 2018 роком - це пов'язано з низьким попитом на внутрішньому ринку.

Загальний обсяг реалізації деревини в круглому вигляді на внутрішньому ринку в 2019 році склав 13 мільйонів кубометрів на загальну суму 11,7 мільярда гривень, що в порівнянні з попереднім роком відповідно на 1,3 мільйона кубометрів і на 1,5 мільярда гривень менше.

Нагадаєио, у мережі з’явиться онлайн-карта вирубки лісів на Закарпатті

Читайте на ГК:МОЗ скасовує обмеження для туристів
Читайте на ГК:Курс євро в обмінниках повернувся до 30 гривень
Читайте на ГК:У центрі Києва під Кабміном "євробляхери" зібрались на мітинг - Страна (ФОТО, ВІДЕО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська