1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Судовий розгляд у справі підриву офісу КМКС в Ужгороді знову перенесли

21.02.2020 20:51 Кримінал

Наступне слухання відбудеться у п'ятницю 28 лютого.

Наступне слухання відбудеться у п'ятницю 28 лютого.

В Ужгородському міськрайонному суді засідання двох обвинувачених у справі щодо підриву офісу Товариства угорської культури Закарпаття (КМКС) було призначено на 17 лютого, із початком о 10 годині ранку за київським часом, однак за традицією воно почалося із запізненням на одну годину. Через це довелось скасувати заплановану відеоконференцію із судами інших двох областей, під час якої свідки давали би показання, які з ряду об’єктивних причин не могли приїхати до Ужгорода, пише видання Кarpat.in.ua з посиланням на Кarpataljalap.

На слуханні адвокати підозрюваних подали клопотання про відвід одного із суддів –  В.Данка, звинувативши його в упередженості, та який, на їх думку, не міг продовжувати справу, оскільки його дружина, згідно з її річною декларацією про доходи, отримала підтримку від благодійного фонду КМКС. Обвинувачені з цим погодилися. Крім того, підсудні виявили зв’язок між перенесенням судового розгляду та одночасною відсутністю судді та представника потерпілої сторони.

Нарада трьох суддів тривала майже годину, згодом вирішили частково прийняти пропозицію. А це, у свою чергу, означає, що обвинувачення є безпідставним, адже дитина цього судді відвідує угорську групу ужгородського дитсадка, відповідно батьки отримали так звану допомогу на харчування дитини з Угорщини, яку виплачує зазначений фонд не перший рік. Колегія стала неспроможною приймати рішення, а отже розгляд справи було перенесено на невизначений термін для призначення нового судді центральною автоматизованою системою суду, а конвой повернув обвинуваченого до слідчого ізолятора.

По обіді, на 13 годину, було оголошено новий судовий розгляд у новому складі колегії, який розпочався близько 15-ої, коли адвокати обвинувачених подали апеляцію до Закарпатського Апеляційного суду через тимчасове затримання своїх клієнтів. Проти новопризначеної судді у такий самий спосіб, як із попереднім, сформулювали відвід (клопотання про недовіру). За твердженням захисників, особа, яка раніше очолювала судовий процес, була повторно призначена третім членом колегії суддів автоматизованою системою незаконно. Суддя Бенца К. подала клопотання в липні 2018 року тодішньому президенту судової колегії, попросивши відсторонити її від розгляду кримінальної справи. Причина: порушення процедури автоматичного відбору судді та повторне призначення (її) членом судової колегії.

Адвокати обвинувачених також зазначили: оскільки законний представник потерпілої сторони не був присутнім  ні  на ранковому, ні на обідньому слуханні, вони не впевнені, що його було поінформовано належним чином, а тому просили перенести слухання. Обидві пропозиції колегія відхилила. Оскільки попередньо призначений строк тримання під вартою обвинувачених минув, прокурор повторно ініціював продовження цього терміну ще на 60 днів, повторно обгрунтувавши це причинами, які вже висувались раніше і неодноразово.

На думку прокурора, ризики не зменшилися, частина свідків не допитана, враховуючи їх соціальний статус та зв’язки, є імовірність втечі за кордон чи вчинення іншого кримінального злочину, до прикладу, тиску на свідків.

Адвокати підсудних висунули раніше прийняте рішення Європейського суду із прав людини на знак протесту та вкотре просили змінити запобіжний захід. Двоє підсудних просили того самого. Один із них має хворобу серця і каже, що йому не надають обстеження та відповідного лікування. Інший обвинувачений укотре говорив про відсутність стоматологічних процедур. Судова колегія підтримала пропозицію прокурора, тому двоє підозрюваних у справі підриву офісу Угорського товариства КМКС залишаться під вартою ще на два місяці, до 15 квітня включно.

Незважаючи на те, що черговий розгляд справи у суді тривав майже весь день, не було досягнуто жодного прогресу у справі двох обвинувачених у підриві офісу ТУКЗ-КМКС, але цілком імовірно, що чергова заміна судді стане кроком назад. Тобто свідки, яких уже було опитано раніше, будуть повторно викликані до суду, і колегія за участі трьох суддів може прийняти рішення про повторний розгляд письмових документів на наступному слуханні, оголошеному на 28 лютого.

Нагадаємо, в Ужгороді стався вибух в будівлі офісу Товариства угорської культури.

Читайте на ГК:В Ужгороді планують створити інформаційно-туристичний центр
Читайте на ГК:Призов на Закарпатті триває: кого невдовзі відправлять до армії (ВІДЕО)
Читайте на ГК:До Дня журналіста на Закарпатті відзначили медійників області (ПОВНИЙ СПИСОК)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська