1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

Експерт з питань безпеки Сергій Шабовта прокоментував стрілянину у Мукачеві (ВІДЕО)

10.02.2020 15:15 0 Кримінал

Перестрілка в Мукачеві – свідчення складної криміногенної обстановки не тільки на Закарпатті, але і в інших областях Україні.

Про це заявив в ефірі ObozTV експерт з питань безпеки Сергій Шабовта, коментуючи стрілянину в Мукачевому 7 лютого, яка сталася на тлі розборок між місцевими кланами.

"Сьогоднішня організована злочинність дуже сильно спирається на адміністративний ресурс, в якому задіяні і чинні народні депутати, і колишні, й інші можновладці. І той "вузол", який зав'язаний на Закарпатті, демонструє тенденцію, властиву не тільки цьому краю, а й усій Україні", – наголосив Шабовта.

Він також звернув увагу, що Закарпаття є традиційно "напруженим" регіоном через значні обсяги контрабанди.

"Там надпотужний трафік контрабанди. Зрозуміло, що будь-які спроби його контролювати періодично породжують ситуації його переділу і так далі", – зазначив експерт.

На його думку, місцеві політики та бізнес тісно пов'язані з організованими злочинними угрупованнями (ОЗУ).

"Політики, вихідці із Закарпаття, виросли ногами з організованої злочинності. Вони від неї не відокремлені. І значною мірою бізнес, який зовні нібито прозорий та офіційний, так само має кримінальну складову", – пояснив Шабовта.

"Це неймовірно складна ситуація. Закарпаття – багатий край, там є, що ділити. Там кілька кланів, які завжди між собою з'ясовували, хто могутніший. На жаль, це традиція цього краю. Над цим потрібно системно працювати. Мають бути задіяні і аналітики СБУ, тому що це пряма загроза безпеці цілого регіону", – резюмував він.

Нагадаємо, камери зафіксували кілера та момент стрілянини в Мукачеві (ВІДЕО)

Читайте на ГК:Майже 80 тисяч за місяць: у Мукачеві обурюються виплатами очільниці Управління праці та соцзахисту під час карантину (ФОТО)
Читайте на ГК:У Мукачеві Першотравнева набережна після грози перетворилася на Венецію (ФОТО, ВІДЕО)
Читайте на ГК:В Мукачеві встановили монумент воїнам-захисникам за 1 млн 300 тисяч гривень