1. Новини Закарпаття
  2. >

Водіїв "під шафе" поки що залишають поза кримінальним бортом відповідальності

02.01.2020 13:15 Кримінал

Відстрочку пояснюють тим, що правоохоронні органи поки не готові до розслідування цієї категорії справ.

Введення кримінальної відповідальності за п'яне керування і під дією наркотиків набуде чинності не з 1 січня, як планувалося раніше, а з 1 липня 2020 року, повідомляє ТСН.

Як повідомляється, закон 7279-д, який покликаний розділити поняття кримінального правопорушення і кримінального проступку, повинен був набути чинності 1 січня. Саме під останню категорію документа має підпадати керування в нетверезому вигляді.

Але після прийняття нового закону №321-IX п'яних водіїв почнуть притягати до кримінальної відповідальності лише від 1 липня 2020 року. Таку відстрочку пояснюють тим, що не всі правоохоронні органи, яким підслідні кримінальні проступки, готові до розслідування цієї категорії справ.

На той час таке порушення буде вважатися адміністративним і, як і раніше, буде тягнути за собою штраф в розмірі 10,2 тис. грн і позбавлення права керування на певний період.

Уже з 1 липня в Кримінальному кодексі України з'явиться нова стаття 286-1 щодо керування в нетверезому стані. Зокрема, передбачається штраф порушникам від 17 до 32 тисяч грн і позбавлення права керувати авто на термін до трьох років. У разі повторного правопорушення штраф складе до 51 тис. грн з позбавленням права керувати транспортним засобом від 2 до 3 років.

Нагадаємо,Пішохід-порушник сплатить 100 000 грн за ремонт машини після ДТП

Читайте на ГК:У Дніпрі на спортмайданчику виявили повішеника
Читайте на ГК:Курс валют на 2 січня: долар подорожчав
Читайте на ГК:У Житомирі чоловіка ледь не вбило феєрверком у новорічну ніч
Стрічка