1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

На Берегівщині незаконно користувались землею, вартість якої становить 202 мільйони гривень

27.12.2019 14:18 Кримінал

На Закарпатті за позовом прокуратури припинено незаконне використання 753 га сільськогосподарських земель вартістю майже 202 млн грн.

Господарським судом Закарпатської області задоволено позовну заяву Берегівської місцевої  прокуратури про визнання недійсним і припинення договору про надання послуг та звільнення 753 га земель сільськогосподарського призначення. Вартість цих земель  складає майже 202 млн грн.

Позов заявлений в інтересах держави в особі Головного управління Держгеокадастру в Закарпатській області до одного із державних підприємств та суб’єкта господарювання.

У судовому засіданні прокурором доведено, що  на підставі договору про надання послуг, фермерському господарству передано 753 га земель для посіву і вирощування сільськогосподарських культур.

Проте цей правочин, по суті є прихованим договором оренди землі, а його зміст суперечить вимогам Цивільного кодексу України та Закону України «Про оренду землі». Відповідно, у результаті укладення такого договору до бюджету не надходять кошти у вигляді орендної плати.

Враховуючи усі надані докази судом визнано недійсним договір про надання послуг у сфері сільського господарства та зобов’язано фермерське господарство звільнити 753 га сільськогосподарських земель Берегівщини, повідомила Пресслужба прокуратури Закарпатської області.

 

Стрічка