1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Вівці-«порушники». На Рахівщині прикордонники затримали тварин, які перетнули україно-румунський кордон

26.12.2019 21:23 Кримінал Ексклюзив Голос Карпат

В гірській місцевості, поблизу Ділового, за 30 метрів від державного кордону прикордонники затримали шістьох вагітних овець.

В гірській місцевості, поблизу Ділового, за 30 метрів від державного кордону прикордонники затримали шістьох вагітних овець.

До редакції «Голосу Карпат» звернувся мешканець Ділового Роман Мендришора, який повідомив, що прикордонники Мукачівського прикордонного загону тиждень тому затримали шістьох овець. За словами чоловіка, всі тварини належать йому і зараз він не може їх повернути. Окрім того всі вівці зараз виношують ягнят.

Селянин розповів, що вівці паслися за межами села під наглядом пастухів. Останні кудись відійшли, а коли повернулись, то овець вже не було. Наступного дня тварин розшукали у прикордонному відділі.

Втім чоловік, який називає себе власником овець, забрати їх не зміг. Для цього йому необхідно пред’явити документи, які б засвідчували право власності на тварин.

«Спочатку ми з пастухами довго не могли їх знайти. А коли знайшли, то мене до вівців не допустили, бо потрібно було довести, що вони мої. Ветеринар також не зміг їх оглянути і я хвилююсь, в якому стані тварини зараз», - розповідає селянин.

Але найбільше власник Роман переймається через те, що овець можуть утилізувати через спалення.

«Мені сказали, що їх комісійно передадуть ветеринарам і помістять на карантин. Але оскільки ветеринарам нема де їх тримати, то тварин можуть утилізувати через спалення…», - бідкається чоловік.

В Держспоживслужбі області підтвердили, що про факт затримання вівців прикордонниками в Діловому їм відомо. Наразі питання ними вивчається.

 

19 грудня, близько 23 години вечора, військовослужбовці Мукачівського прикордонного загону під час патрулювання державного кордону за 30 метрів від Румунії виявили шість овець. Тварини були залишені без нагляду, тому прикордонники зігнали їх з гори у відділ до вияснення обставин. Окрім того, за словами прикордонників, сліди тварин вказували, що вони прийшли з Румунії.

«Для з'ясування усіх обставин знаходження вівців поблизу кордону, військовослужбовці доставили тварин до прикордонного підрозділу», - коментують в Мукачівському прикордонному загоні.

Також за словами прикордонників, станом на 26 грудня до них не надходили документи, які б вказували хто власник тварин.

«Ми діємо згідно закону і завтра тварини будуть передані митникам ДФС. Можемо запевнити, що вони утримуються в належних умовах: в теплі і нагодовані», - додають в загоні.

 

Випасання худоби в прикордонній зоні регламентується статтями 15 і 16 «Положення про прикордонний режим» затвердженого Постановою Кабміну № 1147 від 27.07.1998 року. В документі зокрема сказано, що «утримання і випасання худоби в межах прикордонної смуги можливе лише у місцях, визначених місцевими державними адміністраціями разом з відповідними підрозділами Державної прикордонної служби за умови належного загородження цих місць власниками худоби».

В той же час питання утримання тварин затриманих на кордоні в нашій країні законодавчо не врегульоване.

загрузка...