1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

У Хусті судитимуть голову районної ради за перешкоджання журналістській діяльності

23.12.2019 09:25 Кримінал

Йдеться про обвинувачення прокуратурою діючого скандального голову Хустської райради Юрія Іванчо за незаконну відмову у доступі журналіста до публічної інформації про заробітну плату керівництва район

За повідомленням громадського правозахисника Віталія Грегора, сьогодні,  23 грудня о 13:45, голова Хустського районного суду Михайло Довжанин розгляне кримінальну справу по обвинуваченню голови Хустської районної ради Юрія Іванчо за ч.1 ст.171 КК України в перешкоджанні законній професійній діяльності журналіста Станіслава Данка.

Це перше підготовче засідання в даній резонансній справі, на якому суд має вирішити питання щодо можливості призначення до судового розгляду обвинувального акту або його повернення прокурору, - повідомляє громадський правозахисник Віталій Грегор.

Йдеться про події осені 2018 року, коли журналістом місцевого видання Станіславом Данком був поданий інформаційний запит до Хустської районної ради щодо надання інформації про виплати заробітної  голові Хустської райради та його заступникам, а саме у розрізі – основна заробітна плата, премія, матеріальна допомога та надбавки за період січня-жовтня 2018 року.

Однак, всупереч законодавству про інформацію, яким чітко визначено, що не може бути обмежено доступ до інформації про розпорядження бюджетними коштами, голова Хустської районної ради Юрій Іванчо не надав журналісту запитувану публічну інформацію.

Як повідомила прокуратура Закарпатської області, через наявність в діях діючого голови райради очевидних ознак кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 171 Кримінального кодексу України, Юрію Іванчо 19 листопада 2019 року оголошено підозру, а вже 26 листопада скеровано відповідний обвинувальний акт до Хустського районного суду. 

Згідно із інкримінованою статтею (ч.1 ст. 171 КК України), завдяки спільній роботі з журналістом Станіславом Данком по притягненню винної посадової особи до відповідальності, за умисне перешкоджання здійсненню журналістом законної професійної діяльності керівнику Хустщини загрожує до трьох років обмеження волі, - повідомляє громадський правозахисник Віталій Грегор.

Як повідомлялося раніше, ймовірною причиною ненадання Ю.Іванчо цієї публічної інформації могла бути банальна спроба уникнути громадського осуду. Оскільки широкого суспільного та медійного резонансу набули скандальні події кінця 2017 року із невиплатою кількамісячної заробітної плати сотням технічних працівників районної освіти.

Тоді, як зазначає громадський правозахисник Віталій Грегор, на Хустщині працівники райосвіти не отримували взагалі зарплати протягом трьох місяців 2017 року, а свою мінімальну зарплатню за грудень 2017 р. отримали лише наприкінці лютого 2018 року. Натомість, згідно з зарплатними відомостями, оприлюдненими правозахисником, голова ради Юрій Іванчо отримав за грудень 2017 року зарплату з матеріальною допомогою і надбавками понад 50 тис. грн., а його заступник Михайло Калинич – понад 45 тис. грн.

Нагадаємо,У Хусті чоловік влаштував стрілянину через ревнощі

Читайте на ГК:Як проходив день Соборності на трасі Велика Копаня - Хуст 1990 року
Читайте на ГК:Новенька Ауді, ціною у понад 80 тисяч доларів, палала на Закарпатті минулої ночі
Читайте на ГК:Завтра жителі колишньої столиці Карпатської України увесь день сидітимуть без води
Стрічка