1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

"Битва сіток" і "Маски-шоу" по-закарпатськи: to be continued?..

26.09.2019 12:50 Кримінал Ексклюзив Голос Карпат

Правоохоронну ланку у політично-виборчих міжусобицях на Закарпатті так активно задіювали хіба що 15 років тому.

Правоохоронну ланку у політично-виборчих міжусобицях на Закарпатті так активно задіювали хіба що 15 років тому.

Тоді на всю Україну стали відомі "Мукачівські вибори". І саме після них міліція змінила роль з активного інструмента провладних кандидатів на самоусунення від контролю за виборами і співпрацю з переможцем.

Таким чином "сітки підкупів", які наплели відразу декілька закарпатських політико-фінансових груп, змогли продовжувати працювати на Закарпатті. Так тривало до літа–2019, аж доки прогриміли масові обшуки у осіб, яких запідозрили у роботі механізмів для підкупу голосів. "Маски-шоу" навідалися у різні райони, навіть до нацменшин і різних політичних груп. Крім однієї...

Багато хто сприйняв це як месидж, що поліція знову стала на одну зі сторін у "битві сіток". Відповідно, не забарився і наступний публічний сигнал: за 10 днів до виборів обстріляли автомобіль обласного начальника Управління захисту економіки.

21 липня вибори на Закарпатті пройшли специфічно: партія "Слуга народу" святкувала беззаперечну перемогу, але більшість слуг-мажоритарників оплакували поразку. Обшуки у Виноградівському, Іршавському, Ужгородському та інших районах вплинули на механізм "сіток", але не в частині припинення підкупу, а в частині різного доступу до цього інструменту. А отже, і до результату виборів.

Післявиборчі Кабінети міністрів отримали нових керівників, але тимчасово незмінним залишилося Міністерство внутрішніх справ. Тому слід було очікувати продовження протистояння на фоні "сіток". 25 вересня відбулася масштабна спецоперація правоохоронців, в ході якої затримано підозрюваних у організації і виконанні замаху на раніше згаданого обласного начальника УЗЕ. За державний кошт було проведено 60 обшуків, зокрема, й серед депутатів Верховної ради попередніх скликань.

Як далеко готові дійти учасники цієї суміші політично-ментівсько-кримінального конфлікту невідомо. Однак зачепить він усіх зацікавлених сторін, зокрема, й тих, до кого "маски-шоу" так і не приходили.

Ще одне відкрите питання: чи ще довго столиця закриватиме очі на існування "сіток підкупу" на Закарпатті? Таким неетичним, але найпотужнішим інструментом можна впливати не тільки на виборах, але й будь-яких чутливих темах, де потрібно створити громадське збурення. На Закарпатті їх достатньо.

Шоу "Битва сіток" ще не дійшло фіналу, а отже, to be continied...

Читайте на ГК:"15 кг "сонячного" каміння": Українець намагався вивезти до Румунії чималу кількість бурштину (ФОТО)
Читайте на ГК:Завтра в одному з районів Виноградова не буде води
Читайте на ГК:У Виноградові жінка випала з вікна лікарні: у поліції розповіли подробиці трагедії
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...