1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

У Невицькому замку демонтують аварійну вежу

08.03.2019 12:11 Кримінал

Через це доступ туристів до замку буде тимчасово обмежений.

Цього року за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу, обласна державна адміністрація планує реалізувати проект "Розвиток інфраструктури у сфері туризму і рекреації Закарпаття шляхом реставрації пам'ятки архітектури національного значення – Невицького замку (перша черга невідкладних робіт)".

Загальна сума фінансування проекту складає 10,5 млн грн. за рахунок державного бюджету та понад 0,5 млн – за рахунок місцевого бюджету. Передбачається, що розпорядженням Кабінету Міністрів України проект буде профінансований, як відібраний Комісією Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Найближчим часом облдержадміністрація приступає до реставраційних робіт, перший етап яких передбачає демонтаж аварійної вежі-донжону, яка в будь-який момент може обвалитися.

Просимо туристів із розумінням поставитися до тимчасових обмежень щодо відвідування Невицького замку.

Невицький замок (13-14 ст.) належить до пам'яток архітектури та містобудування національного значення (охор. № 194-Н), взятий під охорону держави Постановою Ради Міністрів УРСР від 24 серпня 1963 року №970. Середньовічний замок – це комплекс оборонних споруд, вміло пристосованих до рельєфу місцевості. На території Невицького замку археологами виявлено городище ранньозалізного віку 8-7 ст. до н.е. У 1644 році замок був зруйнований. У 1902 році відновлено центральну замкову вежу. Лише після 1923 року, коли Закарпаття входило до складу Чехословаччини, на замку було проведено ремонтні роботи та встановлено дах на вежах. Перекриття оборонної вежі-донжону та замкові стіни на сьогоднішній день в аварійному стані (проведено комісійне обстеження). Наказом Міністерства культури України від 15 лютого 2012 року №108 "Про затвердження науково-проектної документації, щодо меж та режимів використання зон охорони пам'яток" затверджено охоронну зону Невицького замку. Зараз розробляється проект землеустрою щодо відведення для замку земельної ділянки.

Нагадаємо, у сусідній області з вікна університету випала дівчина-аспірантка

Читайте на ГК:Ужгородець опублікував веселе продовження історії про блогерку-"модницю" (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Вже 70 тисяч мешканців Ужгорода підписали декларації з сімейними лікарями
Читайте на ГК:Освітян Ужгорода очолила Наталія Мухомедьянова
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus