1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

Два "газові випадки" сталися на Виноградівщині з початку року — є жертви та постраждалі

14.01.2019 16:42 Кримінал

У перші дні 2019 року на Закарпатті сталося вже два випадки, пов’язані з використанням газу в побуті, внаслідок яких одна людина загинула, троє ще перебувають на лікарняному ліжку.

За попередніми висновками спеціалістів, імовірною причиною виникнення цих випадків є експлуатація несправного газового обладнання та несправність вентиляційно-димових каналів. Наразі триває розслідування, у ході якого будуть встановлені остаточні технічні та організаційні причини, що призвели до  цих нещасть. Що цікаво, обидва випадки трапилися на Виноградівщині.

Як не прикро констатувати, але такі ситуації мають місце в області майже щороку.

Протягом 2016-2018рр. на території Закарпаття сталося 20 аварій, пов’язаних із використанням газу в побуті, внаслідок яких травмовано 36 осіб, 19 з них смертельно. Так, упродовж 2018 року посадовцям Управління Держпраці у Закарпатській області довелося розслідувати вісім таких випадків, під час яких було травмовано 14 осіб, у тому числі 8 смертельно,  у 2017-му галузеві інспектори Управління розслідували шість аналогічних фактів. Тоді також 14 осіб зазнали травм, а п’ятеро загинуло. Протягом 2016 року на території області сталось шість аварій, пов’язаних із використанням газу в побуті, як наслідок, 8 осіб були госпіталізовані, з них шестеро померли.

У ході розслідування вдалося встановити, що  смерть 17 осіб спричинило отруєння чадним газом при користуванні несправними газовими приладами, а 15 осіб отруїлись продуктами згорання.

Серед основних причин, які найчастіше призводять до отруєння чадним газом, спеціалісти називають: відсутність вентиляційного каналу та доступу повітря у кімнату де експлуатувався газові прилади; самовільне встановлення власником будинку газових приладів без участі спеціалізованого  підприємства; не забезпечення умов для проведення  технічного  обслуговування системи газопостачання житлового будинку; несправність автоматики безпеки газових приладів; наявність шибера, в димових  каналах до яких підключені газові прилади; відсутність приладів контролю мікроконцентрацій чадного газу та контролю довибухобезпечних концентрацій газу в приміщеннях, де встановлені газові прилади; несправність димових та вентиляційних каналів; не проведення періодичних перевірок димових та вентиляційних каналів; влаштування витяжної вентиляції із штучним спонуканням у приміщенні, де встановлені газові прилади із відведенням продуктів згорання в димохід; самовільне втручання в систему газопостачання власника будинку; наявність в димовому каналі наскрізних отворів; використання газових приладів не за призначенням (обігрів приміщень за допомогою газових плит, пальників та іншого обладнання). Найбільше аварій за вказаний період сталось знову ж таки  на території Виноградівського району (6 аварій).

Принагідно зауважимо, що технічне обслуговування внутрішніх газопроводів і газового обладнання житлових і громадських будівель, здійснюється відповідно до вимог документації з експлуатації заводів-виробників газового обладнання на договірних засадах (пункт 5.4 «Правил безпеки систем газопостачання»). А умови для технічного обслуговування забезпечуються власником (балансоутримувачем та/або орендарем (наймачем)) відповідно до вимог чинного законодавства України.

Аналізуючи попередні випадки, можна також сказати, що не завжди були вжиті відповідні заходи з боку представників ПАТ «Закарпатгаз». Відповідно до пункту 5.7 «Правил безпеки систем газопостачання», вони повинні проводити  відключення від системи газопостачання обладнання житлових і громадських будинків із встановленням заглушки при: наявності витоків газу; несправній автоматиці безпеки; несправних  оголовках димових і вентиляційних каналів; відсутності тяги в димових і вентиляційних каналах; самовільному підключенні газових приладів і пристроїв споживача до системи газопостачання; незабезпеченні власником (балансоутримувачем та/або орендарем (наймачем)) технічного обслуговування; невідповідності системи газопостачання житлового будинку проектній та виконавчо-технічній документації, повідомляє Управіння Держпраці в Закарпатській області.

Нагадаємо про вибух у Виноградові: постраждала пов’язує кинуту гранату зі своєю громадською позицією.

Читайте на ГК:Акція “Колядуй, Закарпаття!”: Словацька, німецька, угорська - коляда лунала різними мовами (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Акція “Колядуй, Закарпаття!”: Кумедне виконання колядок від найменших учасників (ВІДЕО)
Читайте на ГК:"Сивлюш" на русинській мові: в мережі оприлюднили вірш про місто Виноградів (ВІДЕО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus