1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Рідні обвинуваченого у справі Уляни Ковач-Келдер висувають припущення суїциду молодої жінки

13.12.2018 20:27 Кримінал Ексклюзив Голос Карпат

У резонансній для Виноградова справі загибелі 35-річної Уляни Ковач-Келдер в ДТП, спричиненою п’яним водієм з Тросника триває судовий процес.

У резонансній для Виноградова справі загибелі 35-річної Уляни Ковач-Келдер в ДТП, спричиненою п’яним водієм з Тросника триває судовий процес.

«Під час останнього судового засідання, третього грудня, матір’ю обвинуваченого було сказано, що, можливо, це був суїцид. Тобто Уляна сама стрибнула під машину. Це не правда», - каже мама Уляни Ганна Ковач.

 

2 травня цього року біля 10 години вечора у Виноградові по вулиці Комунальній (неподалік магазину «Електросвіт») 27-річний нетверезий водій Олександр Козьма наїхав на Уляну Ковач-Келдер. Жінка, яка з сім’єю мешкає в Голландії, разом з чоловіком та 3-річною донечкою приїхала у рідне місто навідати батьків і в той фатальний вечір бачилася зі своєю подругою Світланою Бровді.

«Ми перед цим зустрічались лише на Новорічні свята і я, будучи неподалік Уляни, попросила її зустрітись, написавши у Месенджер. Уляна три дні перед тим приїхала в Україну», - згадує про зустріч з Уляною Світлана.

Уляна вирішила провести свою подругу і за розмовою відійшла від дому. Прощаючись, молоді жінки домовились написати одна одній, коли кожна буде вдома.

О 21.50 Світлана відправила Уляні СМСку на яку вже так і не отримала відповіді…

 

За показами випадкових свідків аварії та патрульних поліцейських, які прибули за викликом, Олександр Козьма був вкрай п’яним. Подібне підтвердили й інші свідки, які бачили його з друзями у місті в день напередодні аварії.

Проте від освідчення на вміст алкоголю в крові підозрюваний відмовився, тож слідству не вдалося формально довести той факт, що чоловік кермував автомобілем напідпитку.

«Ви знаєте, коли трапився наїзд на мою доньку, він навіть не одразу зупинився. Від’їхав і повернувся за деякий час, але до неї навіть не підійшов, не спробував допомогти, залишив у небезпеці…», - згадує покази одного із свідків мати загиблої.

Молоду жінку у вкрай важкому стані доставили до реанімації Виноградівської райлікарні.

За кілька днів її перевели до Ужгорода, а ще за деякий час – у Голландію. Там, 19 травня, в одній з лікарень Амстердама Уляни не стало.

В Уляни Ковач-Келдер залишився чоловік і трирічна донечка Анї.

 

Потім для рідних загиблої почались довгі тижні слідства та власні пошуки тих, хто б допоміг пролити світло на події того дня та притягнути до відповідальності винного у смерті їхньої дочки, сестри, дружини й матері.

«Ми багато разів питали нашу слідчу Анастасію Малікову, чому вони не шукають додаткових доказів? Самі знаходили людей, які могли щось знати, спілкувалися з ними, питали. У підсумку в суді маємо важливі свідчення, які підтверджують, що в той день Олександр з друзями вживав алкоголь в багатьох закладах міста», - розповідає Ганна Ковач.

Нарешті в кінці літа справу було передано до суду. Сьогодні триває її розгляд і вивчення. Обвинуваченому як запобіжний засіб призначений домашній арешт до 4 січня наступного року.

«На останньому засіданні, третього грудня, матір’ю обвинуваченого, Любов’ю Козьма, в суді було сказано, що моя дочка здійснила суїцид. За її словами таке припущення слідства. Я не розумію, навіщо таке казати і ображати мою загиблу дитину?», - запитує Ганна Ковач.

Обидві жінки – вчителі. Ганна Ковач працює у 4-ій ЗОШ Виноградова, Любов Козьма – у Тросницькій ЗОШ. ЇЇ чоловік, батько обвинуваченого, очолює освітній заклад.

 

Подруга Уляни Світлана Бровді з Виноградова, з якою вони бачились в останній вечір, розповідає, що загибла не могла мати думок про самогубство.

«Ми були дуже близькі, ділились особистим і я знала б, якби в життя Уляни було щось не так. Вона була цілковито щасливою, мала люблячих батьків, чоловіка і маленьку донечку. Їй не було від чого таке робити. Це не правда», - розповідає про подругу Світлана.

В Голландії Уляна добре адаптувалася, вивчила мову, знайшла друзів і займалася волонтерською допомогою. Найбільшою її мрією, яку повністю розділяли рідні, було відкриття благодійного фонду. Жінка так і не встигла її здійснити.

Вже після загибелі Уляни чоловік реалізував мрію дружини, заснувавши «Фонд Уляни», головною метою якого є підтримка соціальних, культурних, освітніх та медичних проектів на користь місцевого населення Центральної та Східної Європи.

 

Сторона обвинуваченого, зокрема мати Олександра Любов Козьма та адвокат Микола Стець від коментарів відмовились, останній з огляду на адвокатську таємницю.

Щодо слів у суді матері обвинуваченого про суїцид Уляни адвокат їх спростовує.

«В суді була репліка про суїцид, але це зовсім не те, що з цього рознесли», - каже Микола Стець. - Йшла мова про те, що не зрозуміло, звідки з’явилася потерпіла і є таке, хтось там на місці сказав, що можливо вона сама кинулась. Це не має під собою ніякого грунту».

«Це було сказано самим Олександром Козьмою і його матір’ю. Обвинувачуваний намагався щось вигадати і декілька раз плутався в своїх показах, а вона (його мати – ред.) обмовилась, що про це також говорила слідча Анастасія Малікова», - стверджує Ганна Ковач. 

 

Наступне судове засідання по справі вчинення ДТП, внаслідок якої загинула Ульяна Ковач-Келдер, відбудеться 27 грудня о 14 годині за к.ч. в приміщенні Виноградівського районного суду. На засіданні мають бути заслухані покази свідків, які ще не виступали.

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...