1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

Проблеми сучасного міжнародного права та міжнародних відносин обговорили в Ужгороді

25.11.2018 10:43 Кримінал

Під час постійного наукового семінару на юридичному факультеті Ужгородського національного університету.

Цього тижня в УжНУ відбувся постійний науковий семінар юридичного факультету «Актуальні проблеми сучасного міжнародного права та міжнародних відносин» (організатор – кафедра міжнародного права). У заході взяли участь студенти й викладачі спеціальностей «Міжнародне право», «Країнознавство», «Міжнародні відносини», «Інформаційні технології».Під час семінару

До учасників з привітанням та побажаннями успішної наукової праці звернувся декан юридичного факультету Ярослав Лазур. Професор відзначив, що міжнародне право – одна з найпрестижніших спеціальностей нашого вишу і за висококваліфікованими юристами-міжнародниками успішне майбутнє нашої держави.

Предметом обговорення стали актуальні проблеми міжнародного гуманітарного права, гібридної війни та міжнародного права (на прикладах війни Російської Федерації проти України на Сході нашої країни; анексії Криму; гібридних втручань у внутрішні справи нашої держави, міжнародно-правових оцінок агресії РФ проти України.

Як преамбулу завідувач кафедри міжнародного права УжНУ професор Георгій Динис сформулював основні позиції проблематики, що пропонується до обговорення. Головний акцент – на пошуку можливих міжнародно-правових механізмів вирішення наслідків агресії Російської Федерації проти України, зокрема й імовірного застосування миротворчих сил ООН та реалізації інших можливостей міжнародно-правових інституцій.

Розпочали семінар з обговорення юридичної сутності визначень термінів «агресія», «міждержавний та недержавний збройний конфлікт», «гібридні війни». Зокрема, свої думки з приводу міжнародно-правової кваліфікації Російської агресії на території України та анексії Криму висловив доцент кафедри міжнародного права І. Колотуха. Науковець розповів, що від точної юридичної кваліфікації подій, які відбуваються на Сході України, залежить відповідне застосування міжнародно-правових санкцій до фізичних та юридичних осіб, що причетні до агресії.

Також бурхливу дискусію викликало обговорення питання гібридної війни у всіх її проявах, оскільки саме́ це поняття ще не закріплене у нормах міжнародного права, але в доктрині воно активно розробляється. У своїх виступах студенти Яна Буковецька, Габріель Лізанець, Степан Сливка звертали увагу на складнощі розуміння цих подій з погляду міжнародного права. Дійшли до того, що навіть у стародавньому світі спостерігалися елементи гібридної війни. Разом з тим із активним розвитком інформаційних технологій це поняття набуло більш неврегульованого значення.

На завершення наукового семінару професор Георгій Динис запропонував рекомендації щодо обговореної проблематики включити у навчально-методичні плани для дальшого опрацювання й дослідження міжнародного гуманітарного права, гібридних воєн на кафедрі міжнародного права УжНУ.

Світлана Кубинець, Яна Буковецька, УжНУ

Нагадаємо, заступниця очільника Мінюста зустрілася з майбутніми правниками вишу в Ужгороді.

Читайте на ГК:Замордованих Великим Голодом пом’янули у головній книгозбірні Закарпаття
Читайте на ГК:Закарпатка про відтворення фактів голодомору 1932-1933 років (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Ревнивцю, котрий через ревнощі хотів убити друину молоком, в Ужгороді оголосили підозру
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus