1. Кримінал

Судитимуть чоловіка, який утримував у рабстві 28 мігрантів з В’єтнаму (ВІДЕО)

25.10.2018 22:41

Село Глеваха, що поблизу Києва, приватний сектор. Тут затишно і багато свіжого повітря. Серед такої ідилії в підвалі недобудови в рабстві тримали двадцяти вісьмох людей. Сусіди навіть нічого не підозрювали.

Про це йдеться в сюжеті інформаційного проекту «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

Як виявилося, будинок належить місцевому священикові. Проте він у ньому не мешкав, а здавав в оренду. Саме орендарі і вирішили влаштувати в домі тюрму для громадян В’єтнаму.

«Нас в аеропорту зустрів якийсь чоловік і сказав, що дасть нам роботу. В підвалі ми мешкали три місяці. Ми нічого не робили. Нас годували раз на день. Жодного разу ми не милися, і кожного дня нас били», – розповідає один із потерпілих.

Бранцям урешті вдалося вирватись із полону, вони просто напали на охоронця, бо, переконують: були голодні. Знесилені люди найперше пішли селом прохати їжі. Жителі викликали поліцію. Та іноземців забрала. У відділкові нагодували й одягнули, бо на бранцях були самі шорти, футболки та капці.

«Щодо наших хлопців – поводяться вони дуже чемно, вони привітні і ввічливі, жодних проблем не створюють. Ми організували їм поїсти», – розповідає начальник сектору реагування Васильківського відділку поліції Антон Маловічко.

Рабовласника ж поліція затримала. Ним виявився 38-річний мешканець Сумщини. У п’ятницю суд має обрати чоловікові запобіжний захід. Його спільника, разом із яким вони утримували людей, оголосили в розшук. Самих колишніх полонених очікує депортація на батьківщину.

«Вони ж тут нелегально знаходяться. У них для цього немає підстав. Вони з самого початку сюди, наскільки я розумію, їхали з метою незаконної роботи, незаконного працевлаштування. І зараз ми виконуємо заходи що до поміщення їх у наш центр для перебування іноземців. І, власне, з подальшим видворенням», – розповів керівник прес-служби ДМС Сергій Гунько.

Коли і чиїм коштом в’єтнамці повернуться додому, наразі не відомо. У міграційній службі кажуть: якщо за подорож не заплатять посольство, родичі або громадські організації, то доведеться виділити гроші з державного бюджету.

Нагадаємо, що в Ужгороді судили 21-річного серійного злодія.

Читайте на ГК:Охопить майже всю Україну: синоптик розповіла, що станеться з погодою до суботи
Читайте на ГК:Стрілянина на Заході України: правоохоронці затримали зловмисника, який стріляв у поліцейського
Читайте на ГК:Для українських школярів хочуть запровадити електронний реєстр: кого це торкнеться та що потрібно знати батькам