1. Новини Закарпаття
  2. >

До уваги закарпатців: парламент скасував обов'язкову атестацію малих та середніх виноробів

20.03.2018 20:05 Кримінал

У вівторок, 20 березня, Верховна Рада України підтримала прийняття Законопроекту №6693 котрий передбачає спрощену процедуру ліцензування виробництва для малих виробництв виноробної продукції.

Цей закон дозволить виноробам, які виготовляють вино із власного винограду, отримувати ліцензії на виробництво без проходження атестації.  

Головною перешкодою для повноцінного виходу малих виноробів на ринок була забюрократизована процедура отримання ліцензії на виробництво, а це більше 140 дозвільних документів різних відомств, що може тривати 2-3 роки. Важливою вимогою, звісно ж, буде відповідність матеріально-технічної бази вимогам законодавства  та контроль якості та безпеки вин акредитованими лабораторіями.

Однак процес ліцензування буде максимально простим та чітким. Це дозволить малим та середнім виноробам вийти із «тіні», відкрити нові робочі місця та створить в Україні передумови для якісного, різноманітного та конкурентного ринку європейського рівня. Ліцензування буде максимально спрощеним та регламентованим, а після прийняття закону виноробам для отримання ліцензії на виробництво за спрощеною процедурою потрібно не більше місяця, - заявили у Верховній Раді.

Як пояснюють автори законопроекту, цей закон дасть можливість малим підприємствам створювати унікальні вина місцевості, організувати нові робочі місця та збільшити надходження до державного та місцевих бюджетів.

«Відновлення роботи малого бізнесу у галузі виноробства дозволить зменшити монополізацію та розширити випуск вітчизняної високоякісної конкурентоспроможної продукції, зацікавити сільськогосподарські підприємства у відновленні та розширенні виноградників та насаджень плодово-ягідних культур. Також прийняття цієї законодавчої ініціативи сприятиме розвитку винного туризму в Україні», - йдеться у пояснювальній записці до законопроекту.

Нагадаємо, Спілка угорських виноробів Закарпаття обговорила стратегічні перспективи.

Читайте на ГК:Майже на місяць 3 села на Березнянщині залишаться без громадського транспорту
Читайте на ГК:Закарпатський спеціаліст дієтології розповіла про особливості правильного харчування у літній сезон
Читайте на ГК:В УжНу з’явиться нова спеціальність
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus