1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

В мережі розповіли неймовірну історію склепу біля Чорної Гори у Виноградові / ФОТО

06.01.2017 Кримінал

«Перехожий, зупинись, і скажи Спарті, тут лежить її вірний син, який за Батьківщину стік кров’ю». Такі слова можна прочитати на склепі з мармуру, який височіє над дорогою на схилі Чорної гори.

Цікаву історію, пов'язану з цією спорудою розповів молодий закарпатський історик Ярослав Мар'ян.

«Перехожий, зупинись, і скажи Спарті, тут лежить її вірний син, який за Батьківщину стік кров’ю». Такі слова можна прочитати на склепі з мармуру, який височіє над дорогою на схилі Чорної гори. Напис повністю зберігся, мабуть, єдиний цілісний елемент склепу, який стоїть розбитий, повалений, розграбований, як взагалі всі похоронні місця тут у наших краях, в цій частині Європи, - пише пан Ярослав.

Якщо б не знав кому посвятили цитату, вважав би її високомірною, перебільшеною, але та людина, на чиєму місці спочинку можна прочитати заслужив викарбувану у камені похвалу. Оцил Ласлов – інспектор, будівничий шкіл, організатор народної освіти. На своїх володіннях його дружина – Луїза Перені, побудувала йому склеп після смерті. Це була єдина кам’яна споруда серед винних будиночків і дуже мало людей знає, що майже шість місяців тут був мешканець, у цьому холодному місці спочинку. 

В 1944 р. єврейському населенню міста прийшли виклики в гетто, як знаємо, згодом їх відправляли вагонами у табори. Одна молода жінка, жителька Севлюша, також отримала повістку, але не пішла в гетто. ЇЇ чоловік був християнином, тож його не викликали, як і дітей, які залишилися вдома. Її почали шукати, висліджувати. Кілька разів жандарми зненацька накривали винний будинок його батьків, який знаходився у винниці на горі і куди її чоловік регулярно ходив працювати. Винниця знаходилася в кількох сотнях метрів від склепу. Прийшла осінь, у місто ввійшли росіяни, молода жінка переселилася з гори і тоді стало загальновідомо, що її харчування забезпечував не чоловік, а по сторонні люди за якими не слідили. Склеп врятував людину.

Таку історію колись записав у Виноградові Шандор Мілован.
Місце, що стало символом справжнього кохання людей, що не мали дітей – так от чудом врятувало, чи заново народило ще одне життя. 
В переддень Різдва побажання тільки одне – вірьте в чудеса і вони неодмінно будуть…

Читайте на ГК:Дитяче відділення Виноградівської райлікарні оновили за сприяння Угорщини / ВІДЕО
Читайте на ГК:В Королеві сталася вже друга поспіль пожежа за вересень
Читайте на ГК:Грибників із Виноградівщини побили в сусідньому районі
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus