1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Рахівщина: міліція запропонувала співпрацю «самооборонівцям» із сумнівним минулим

13.02.2015 10:23 Кримінал ВАЖЛИВО

Пропозицію співпрацювати з організацією «Аркан» висловив на зборах у селищній раді в смт. Ясіня начальник райвідділу міліції Людвіг Файт.

Пропозицію співпрацювати з організацією «Аркан» висловив на зборах у селищній раді в смт. Ясіня начальник райвідділу міліції Людвіг Файт.

Під час виступу Файт розповів, що в селищі діє громадська організація, яку часто називають бандитською. Проте, за словами начальника міліції, він її такою не вважає і має намір співпрацювати з її членами та надати їм законні повноваження. Якщо вони офіційно зареєструють свою діяльність, то за законодавством зможуть навіть проводити затримання місцевих жителів, доставляти їх до райвідділку та оформлювати протоколи. Один із таких випадків відбувся нещодавно – внаслідок п’яного конфлікту із «самооборонівцями» із райвідділу звільнили одного із правоохоронців.

Натомість частина депутатів селищної ради обурилися через таку ініціативу. Адже йшлося про місцеву організацію «Сотня Ясінянської долини «АРКАН», зареєстровану на Рахівщині у травні минулого року на хвилі протестних подій у районі. За словами місцевих жителів, частина активних її учасників має судимості та прикривається громадською організацією для встановлення «своїх порядків» у районі. Зокрема, їх силами у частині установ проводиться «люстрація», у ході якої керівників намагаються змінити на потрібних людей, стверджують місцеві.

«Голос Карпат» звернувся до Людвіга Файта з проханням прокоментувати таке рішення.

«Є у них там така організація «Аркан». Вона була до мене і діє зараз. І я хотів, щоб ця робота була поставлена у правильне русло і була тісна співпраця. Щоб міліція і громадськість мали можливість контролювати дію цих громадян, - запевнив начальник міліції. - Вони є з активною позицією, вони налаштовані патріотично і це правильно. Я пропонував створити на базі «Аркану» громадське формування, яке передбачене чинним законодавством, організувати певний статут, згідно Закону України «Про громадські формування». На базі «Аркану» і щоб туди входили ті громадяни селища, які мають активну громадську позицію».

Як запевняють джерела, близькі до обласного управління міліції, частина із «самооборонівців» уже отримала дозволи на носіння зброї.

«Якщо передбачено законом щось робити, то я не буду відміняти ці речі. І перевірка буде вестися таким чином, як це передбачено законом. Не більше, не менше, - прокоментував питання видачі дозволів Файт. - Я ноу-хау якісь вводити не можу. Я не маю законодавчої ініціативи. Чи ви думаєте, що я можу дозволити якісь речі, які не передбачені законом? Чи я до того закликав? Я хочу контролювати ситуацію. Не я особисто, а райвідділ міліції».

Один із активістів організації виступив і під час зборів, де заявив, що вони налагоджують контакт з місцевою міліцією через Ужгород. За його словами, «самооборонівці» телефонують до обласного управління,  а ті вирішують питання з рахівським районним керівництвом.

Слід зазначити, що за законодавством співпрацювати із правоохоронними органами по охороні громадського порядку можуть тільки громадські формування, зареєстровані у відповідному порядку. Членами цих формувань не можуть бути люди, які порушують громадський порядок, судимість з яких не  знята  або  не  погашена  у встановленому законом порядку, та раніше засуджені за умисні злочини,  хворі на хронічний алкоголізм і наркоманію, визнані в судовому порядку недієздатними чи обмежено дієздатними та деякі інші. При реєстрації формування кожен із його членів повинен пройти перевірку в міліції та отримати власну характеристику.

Наразі на Рахівщині уже діє єдине легальне громадське формування «Крук», члени якого проводять спільні з міліцією патрулювання. Натомість дійсна громадянська позиція та сумлінність перез законом активістів «Аркану» у частини селян на Рахівщині викликає сумніви.

Фото: Рахівський РВ УМВС

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська