1. Головна
  2. >
  3. Кримінал

"Міліцейські" скандали Закарпаття: хроніка останнього часу

345
Кримінал Закарпаття

Діяльність правоохоронних органів Закарпаття не вперше потрапляє у поле зору місцевих журналістів.

"Міліцейські" скандали Закарпаття: хроніка останнього часу

Напередодні у соціальних мережах ромський активіст Мирослав Горват написав, що до нього звернулися місцеві роми із проханням з’ясувати, чому біля власної хати було жорстоко побито і в наручниках відведено до Ужгородського МВ УМВС ужгородця І.Б. Медичне обстеження підтвердило тілесні ушкодження: «забій грудної клітки, пошкодження ребер лівої частини грудної клітки».

Подію "Голосу Карпат" підтвердила правозахисниця Євгенія Навроцька. Також вона додала, що заяву про жорстоке побиття ужгородськими міліціонерами затриманого готують до правоохоронних та правозахисних інстанцій:

"Ми обов’язково будемо звертатися у всі інстанції з вимогою ретельного вивчення ситуації. Залишати поза увагою те, що сталося напередодні в Ужгороді, не можна в жодному разі".

Правоохоронці інцидент поки-що не прокоментували, посилаючись на те, що у всьому треба розібратися. Але пообіцяли, що обов’язково зроблять це згодом.

Побиттів міліціонерами затриманих, що отримали розголосу, за останні роки в Закарпатті не так уже і багато. Згадується, зокрема, обвинувачення дільничного інспектора міліції Мукачівського МВ УМВС, який завдав тілесні ушкодження громадянину, доставленому у міськвідділ за скоєння адмінправопорушення (2012 р.) Також - суд в Іршаві над мілiцioнерами, якi побили та незаконно утримували мiсцевого жителя та затримання молодшого лейтенант міліції М. Тячівського РВ УМВС, який, доставивши затриманого до відділку, бив його гумовим кийком по руках, ногах та тулубі, мотивуючи свої дії нестачею хабара (2013 р.).

2015-ий тільки почався, однак на так звані «міліцейські» скандали, окрім побиття затриманого, він уже багатий. Це, насамперед, протистояння закарпатської міліції та активістів «Дорожнього контролю» на посту ДАІ в Нижніх Воротах. Також не закінчилася ще «епопея» з масовою бійкою після фестивалю різників на Берегівщині.

Міліція запевнила громадськість, що вона тримає ситуацію під контролем і висновки будуть зроблені згідно чинного законодавства. Та частина громадськості не зовсім вірить у законне вирішення справ. У коментарях очевидців подій міститься чимало моментів, які суперечать інформації правоохоронців.

Набирає обертів ще один конфлікт. Пов'язаний він із газетою «Відомості міліції». Ще в січні головний редактор газети повідомив представнику Інституту масової інформації, що колектив газети незаконно виселили із орендованого приміщення. Окрім того, газеті нібито припинили надавати інформацію про діяльність правоохоронців. Ситуацію прокоментували і в міліції.

- Приміщення належить міській раді і міліція орендує його як пункт охорони громадського порядку. Міліція не має права комерційним структурам надавати безкоштовно приміщення. У даний час все приводиться до відповідності закону. Що стосується ненадання інформації, то донедавна редактору газети дійсно надавалася інформація із зведень, але така практика припинена, оскільки у зведеннях є персональні та конфіденційні дані, а засновником газети є приватна структура, - повідомив завідувач сектору зв’язків із громадськістю Закарпатської УМВС.

А днями в ЗМІ з’явилася стаття головного редактора газети, в якій він звинувачує міліцію у приховуванні та перекручуванні інформації.

Коментувати цю статтю в міліції не захотіли з тієї причини, що, власне, нема чого коментувати.

- Жодного конфлікту із газетою ми не маємо. Все відбувається згідно закону, - сказав у телефонній розмові ГК завідувач СЗГ.

Джерело в обласному управлінні міліції повідомило, що виселити редакцію та припинити давати інформацію із оперативних зведень треба було давно. Це і намагалися зробити, однак колишнє керівництво МВД вимагало від підлеглих якнайширшого позитивного висвітлення роботи міліції. «Відомості» підходили для цього найбільше, а тому закривали очі на деякі юридичні нюанси.

- Чесно кажучи, працівники міліції всієї області раді, що так сталося. Адже саме вони у примусовому порядку протягом багатьох років забезпечували передплату газети. Зараз такого уже нема, - каже джерело.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber