1. Головна
  2. >
  3. Бізнес

Збиток українських банків досяг трирічного максимуму і становить більше 3 млрд гривень

65
Бізнес Без регіону (не видаляти!)

Збиток банківської системи в травні в розмірі більше 3 млрд грн виявився найзначнішим за останні три роки.

Збиток українських банків досяг трирічного максимуму і становить більше 3 млрд гривень
Бізнес: 1Збиток банківської системи в травні в розмірі більше 3 млрд грн виявився найзначнішим за останні три роки.

Сім місяців поспіль банківська система щомісячно демонструвала прибуткову діяльність, проте цей тренд різко перервався.

У травні всі банки країни сумарно отримали збиток у розмірі 3,03 млрд грн, випливає з оприлюднених матеріалів Нацбанку, повідомляє УНІАН з посиланням на  Комерсант-Україна.

Останній раз система була збитковою ще у вересні минулого року, коли банки втратили 118 млн грн. Збиток більший, ніж у травні цього року, банки отримували три роки тому — в квітні 2010 року він склав 3,06 млрд грн.

У Нацбанку нинішній негативний результат пояснили «збільшенням витрат банків у результаті оцінки кредитних операцій та формування резервів під них». За даними НБУ, частка проблемних активів банків перевищує 9%, проте рейтингові агентства оцінювали її в 40%.

Крупний збиток системи міг бути викликаний фінансовим результатом одного з банків. У Зовнішекономбанку, що володіє 97,85% акцій Промінвестбанку, 25 квітня вирішили збільшити капітал установи на 2,93 млрд грн — до 8,2 млрд грн. Кошти були необхідні для створення резерву під можливі втрати на $ 365 млн. Мова йшла про активи, що з'явилися ще до покупки Зовнішекономбанком акцій банку.

Ця проблема актуальна і для інших гравців. За словами провідного аналітика S&P Аннет Есс, більшість банків досі не сформували достатній обсяг резервів, який буде необхідний у разі економічного спаду і погіршення якості портфелів. Деякі установи продовжуватимуть формувати резерви і, відповідно, показувати збитки в найближчі роки.

Банки так довго формують резерви під проблемні борги не тільки тому, що поганими стають реструктуровані в 2009 році кредити, а й через погіршення ситуації в економіці. «Виробництво падає, і на тлі високих процентних ставок це дає погіршення кредитних портфелів, що серйозно позначається на прибутковості банків, — зазначає головний фінансовий аналітик рейтингового агентства „Експерт-Рейтинг“ Віталій Шапран. — З початку року також змінилися  правила формування резервів — була змінена система ідентифікації проблемної заборгованості. Швидше за все ще в багатьох банках будуть різні сюрпризи ».

 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber