1. Головна
  2. >
  3. Бізнес

Василь Іванчо розповів про зміни, підсумки та стратегії управління Міндоходів на Закарпатті

225
Бізнес Новини Ужгорода

<p>16 липня відбулася прес-конференція начальника Головного управління Міндоходів у Закарпатській області Василя Іванчо. На порядку денному було розглянуто...

16 липня відбулася прес-конференція начальника Головного управління Міндоходів у Закарпатській області Василя Іванчо. На порядку денному було розглянуто підсумки за І півріччя, стратегія та перспективні напрямки роботи.


 

Василь Іванчо розпочав із змін. Закінчилася реорганізація на рівні області, на рівні доходів і зборів України, але реорганізація ДПІ ще в процесі, хоч це займе не більше півтора місяця. Внесено зміни у законодавчі акти ( їх близько 300), де був термін " Державна Податкова Служба" в інших " Державна Митна Служба", то тепер вони підпорядковані Міністерству доходів і зборів України. Щодо форми звітності  про доходи, то її потрібно подавати лише один раз на рік до 10 лютого, а раніше подавалися квартальні декларації.

За І півріччя 2013 року до зведеного бюджету області надійшло 1млрд. 712 млн. грн., зокрема податковими інспекціями Закарпаття забезпечено надходження платежів у сумі 996,5 млн. грн., що на 2,8% (27,4 млн. грн.) більше за відповідний період 2012 року. Найвищий відсоток приросту забезпечено Свалявською ОДПІ — на 11,6%, Ужгородською ОДПІ — на 9,4%, Хустською ОДПІ — на 8,4%. Збір платежів до держбюджету склав 1103,7млн. грн., у тому числі Головним управлінням Міндоходів у Закарпатській області зібрано 388,1 млн. грн.(35,2%), Чопською митницею Міндоходів — 715,5 млн. грн.(64,8%)

Податок на додану вартість склав 210,1 млн. грн., а протягом січня- червня платникам області відшкодовано на розрахункові рахунки  169, 8 млн. грн., з них 160,3млн. грн. підприємствам-експортерам, 58,9 млн. грн. — в автоматичному режимі. Передбачається зниження ставки на податок на додану вартість і до 2014 року становитиме 16%

Впав акцизний податок і в цьому році склав 14,4 млн. грн., а до спеціального фонду державного бюджету за січень-червень склав 10,6 млн. грн., з них 7,5 сплачено акцизного податку з вироблених в Україні підакцизних товарів.

Найближчим часом вирішиться питання щодо електронної перевірки. У порівнянні зменшилася кількість перевірок: у 2005- 885, у 2012-  169, за І півріччя 2013- 56. Що стосується позапланових перевірок, то з початку січня 2014 року вони проводитимуться безконтактно, тобто без спілкування суб'єкта господарювання з  інспектором, а у 2015 всі платники підпадатимуть під такий вид перевірки. Для цього потрібна електронна звітність та електронний підпис, на сьогодні таких платників в області є 5809 фізичних осіб та 1522 юридичних осіб з електронним підписом.

" На мою думку, виправдала себе спрощена система оподаткування, а ви пам'ятаєте, якою гострою була дискусія навколо неї, щодо її доцільності. Сьогодні податковий кодекс, той розділ, який набрав чинності пізніше, ніж податковий кодекс, досить ефективно працює як в нашій області, так і по Україні. Кожен суб'єкт господарювання може обрати для себе ту систему оподаткування, яка найбільше підходить його діяльності", — резюмував Василь Іванчо.

Що стосується стратегічних напрямків роботи, то було представлено 7 пунктів, на основі яких працюватиме Міністерство доходів і зборів України наближчі п'ять років:

  • розвиток партнерських відносин з громадянами та бізнесом;
  • надання високоякісних сервісів громадянам та бізнесу, впровадження нових електронних сервісів та вдосконалення існуючих послуг;
  • сприяння розвитку міжнародної торгівлі, впровадження найкращих практик у сфері митного регулювання;
  • здійснення контролю за повнотою сплати податків, зборів та митних платежів;
  • впровадження ефективних методів протидії корупції;
  • побудова ефективної системи управління персоналом;
  • стратегічне управління організацією, постійне та безперервно вдосконалення операційної діяльності.
  •  

    Тетяна Легеза, Студентка відділення журналістики УжНУ

    Читайте також:

    Поділитись:
    Facebook
    Twitter(X)
    Whatsapp
    Telegram
    Viber