1. Головна
  2. >
  3. Бізнес

В Іспанії, де забули про хабарі, українці відкривають бізнес за 1-2 дні

90
Бізнес Без регіону (не видаляти!)

<p>В українському малому бізнесі з'явилася нова тенденція — він емігрує на Захід у пошуках притулку в цивілізованій Європі, йдеться у сюжеті <a...

В українському малому бізнесі з'явилася нова тенденція — він емігрує на Захід у пошуках притулку в цивілізованій Європі, йдеться у сюжеті ТСН.Тиждень.


Утриматися на плаву, зокрема, в Іспанії, значно легше, аніж в Україні.

Бізнесмен із півстолітнім стажем, тепер власник юридичної консультації для мігрантів, сеньйор Анхель запевняє, що оформлення пакета документів в Іспанії забере лише 60 хвилин.

«Процес відкриття такого офісу, як у мене, може забрати, щоправда, день-два-три. Час залежить від розміру статутного капіталу та від того, чи треба підприємцеві реєструвати нерухомість. Ну і якийсь час піде на меблювання», — розповів Анхель Перес Бонматі.

За кандидата в іспанські підприємці все робить найманий «гестор» (щось на кшталт нашого адміністратора). Власнику фірми залишається тільки завірити в нотаріуса підготовлений ним пакет документів. Послуги «гестора» коштують близько 3 тис. грн. Але комфорт, спокій та оперативність, кажуть, того варті.

«Тут можна вільно займатися бізнесом, навіть не маючи дозволу на проживання. (Хоча придбавши житло, ти отримуєш дозвіл на проживання.) Навіть по закордонному паспорту України, знайшовши партнера-іспанця», — пояснив президент федерації українських асоціацій в Іспанії Михайло Петруняк.

Так, українка Олена свою іспанську «кар'єру» розпочинала, як і більшість українських жінок-мігранток: мила посуд у ресторанах, подавала страви відвідувачам. А вже на шостому році заробітчанства сама стала рестораторкою.

Стартовий капітал жінка позичила в банку. Кредит у 30 тис. євро на п'ять років під 6% річних Олена повернула вдвічі швидше.

«Відкривається альта – це ти просиш дозвіл на підприємництво. І це автоматично тобі відкривається. Всі папери тобі приходять поштою», — зазначила Олена Гончарук-Бойко.

За чотири роки бізнесу, запевняє жінка, нікому ні копійки хабара не давала.

Санстанція до ресторану приходила лише двічі. Та й то — її запросила сама Олена, коли захотіла розширити меню.

Ще один приватний підприємець Валенсії, що родом із України, Олег Заболотний, має тут мережу, яка встановлює натяжні стелі та стіни.

А приїхав Олег до Іспанії 19-річним нелегалом із 300 євро в кишені. «До мене за весь час, що я займаюся бізнесом, жодної перевірки не було. Це 6 років. Хабарів жодного не платив», — похвалився чоловік.

Зараз Олег вирішив податися в інвестори — до України. Але більше ніж кілька десятків тисяч євро, каже, вітчизняній економіці просто не довірить: «Якби стояло питання про великий бізнес з великими вкладеннями, з великим доходом, я б побоявся відкривати в Україні. Я вам чесно кажу».

В Іспанії, запевняють українці, податки хочеться платити чесно. Бо це справді, на відміну од України, стає гарантією підприємницької недоторканності. І це вабить заповзятливих людей.

Представники малого бізнесу в Україні за копійки продають свій бізнес та їдуть в Іспанію розпочинати свою справу. Експерти зауважують, що вперше така тенденція намітилася близько 1,5 роки тому, та припускають, що це починається нова хвиля трудової міграції.

Кореспондент ТСН Алла Пасс.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber