1. Головна
  2. >
  3. Бізнес

Українські компанії полюють на досвідчених топ-менеджерів

67
Бізнес Без регіону (не видаляти!)

<p>Українські компанії мають гострий дефіцит висококласних топ-менеджерів. Тих, що є, «прив'язують» до місця роботи не тільки надзвичайними бонусами та зарплатами,...

Українські компанії полюють на досвідчених топ-менеджерів

Українські компанії мають гострий дефіцит висококласних топ-менеджерів. Тих, що є, «прив'язують» до місця роботи не тільки надзвичайними бонусами та зарплатами, а й частками в бізнесі, зазначає Корреспондент.


Бізнес: Українські компанії полюють на досвідчених топ-менеджерів

Видання наводить приклад телекомунікаційної компанії Datagroup, однієї з найбільших у своїй галузі, яка ось уже кілька років не може знайти відповідного претендента на вакантну позицію директора з маркетингу.

"І не тому що я шкідливий керівник з великими запитами, а тільки тому, що маркетолог — двигун бізнесу", — розкриває Корреспонденту причини ситуації, що склалася, Олександр Данченко, генеральний директор компанії.

На цю значиму посаду, нарікає топ-менеджер, він поки не знайшов кандидата, який би замість сліпого копіювання іноземних маркетингових технологій та освоєння бюджету взяв на себе відповідальність за реальні показники роботи підприємства, його прибуток і позиції на ринку.

Рекрутери констатують, що з подібними проблемами українські компанії стикаються все частіше. «Попит на кваліфікованих топ-менеджерів сьогодні як ніколи високий», — наголошує Олександр Полянчук, керуючий партнер компанії Alex Polin International, що спеціалізується на пошуку керівників вищої та середньої ланки.

Корреспондент додає, що такий дефіцит вже знайшов своє відображення у гаманцях найкращих управлінців. За даними консалтингової компанії Hay Group, у 2012 році топ-менеджери вирвались у лідери ринку за темпами зростання зарплат — їхні заробітки піднялися майже на 7%. Тоді як платня фахівців середньої і нижчої ланки збільшилася менше, якщо збільшилася взагалі.

У тому числі з цієї причини зарплати керівників в Україні сьогодні перевищують заробітки молодших спеціалістів майже у десять разів, що набагато більше, ніж у Словаччині (5,7), Чехії (5,9), Угорщині (6,3), Латвії (4, 7), Німеччині (2,8), Австрії (3,1) і навіть Росії (8,8) і Казахстані (6,6).

Примітно, що найкращі топ-менеджери диктують ринку свої умови, і ринок їх охоче приймає: навіть не перебуваючи в активному пошуку, керівники зі знаком якості як мінімум раз на півроку отримують пропозиції про нову посаду в іншій компанії, окреслює масштаби хедхантингу дослідження кадрового холдингу Ancor.

Крім того, пише видання, дефіцит топ-менеджерів також диктує українському ринку необхідність в освоєнні все нових інструментів їх завоювання, крім звичних зарплати і соціального пакета, — від короткострокових і довгострокових бонусів до надання частки в бізнесі або опціонів на купівлю акцій підприємства. За даними Hay Group, вже чверть компаній пропонують такі види довгострокової мотивації.

 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber