1. Головна
  2. >
  3. Бізнес
ad

Життєво важливі препарати зникають з продажу: в аптеках утворився дефіцит ліків

62
Бізнес Україна

З 1 березня було запроваджене обмеження аптечних націнок на низку популярних медичних препаратів. Ліки, які потрапили під цінові обмеження, зникають із продажу.

Життєво важливі препарати зникають з продажу: в аптеках утворився дефіцит ліків

В Україні, через обмеження націнок на низку медичних препаратів, в аптеках утворився дефіцит ліків. Водночас деякі аптечні товари, навпаки, стали дорожчими і менш доступними для українців з невисоким достатком.

Про це йдеться у матеріалі ukranews.

В Україні з 1 березня було запроваджене обмеження аптечних націнок на низку популярних медичних препаратів. Крім того, держава ввела заборону на маркетингові угоди між аптеками і виробниками. Однак те, що мало призвести до зменшення витрат українців на покупку ліків та до поліпшення їхньої доступності, в результаті дало протилежний ефект. Дешеві ліки, які потрапили під цінові обмеження, зникають із продажу. А натомість більш дорогі препарати, на яких обмежень за ціною немає, стали ще дорожчими. 

"Наприклад, "Евказолін" коштував 164 грн, зараз ціну на нього знизили до 115 грн. А «Фармазолін» цього ж виробника, схожий за складом, раніше продавали за 115 грн, а тепер його вартість становить 184 грн", - розповіла керівниця ГО "Фармрада" Олена Прудникова.

Багато що з того, що донедавна було в аптеках у вільному доступі, зникло з їхніх запасів. Тепер, аби придбати якийсь популярний фармацевтичний препарат, слід його попередньо замовити і лише потім викупити. Інтервал між цими двома діями може становити 2-3 дні. "А якщо ліки потрібні вже зараз?" — цілком резонно зауважує Прудникова. 

Наразі в аптеках вже майже не знайти у вільному доступі препарати, що застосовують для інгаляцій при запаленні легень і бронхіті. А вони належать до тих, які можуть буквально врятувати комусь життя. Та це лише початок штучно створеної кризи на ринку вітчизняної фармацевтики. Дал буде ще гірше, переконана експертка. 

"Фармацевти розповідають, що під ризик потрапляють такі відомі лікарські засоби, як "Фервекс", "Дипреліф", "Фортеза», "Проспан", "Німесил", "Дексалгин" і багато інших", - каже директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик.

За словами експертів фармацевтичного ринку, левову частку вартості медичних препаратів формують виробники. Однак держава не перевіряє, наскільки ціни від виробників відповідають реальним затратам на виробництво ліків. Натомість чиновники вирішили збити ціну на ліки, обмеживши доходи аптек. Це може призвести до того, що аптеки взагалі відмовляться від продажу дешевих ліків, які стали ще дешевшими.

"Дешевші ліки справді подешевшали, але лише ті, що й були найдоступнішими. Натомість вартість дорожчих (зокрема, імпортних або для хронічних захворювань) стрімко пішла вгору, а саме ці категорії є життєво важливими для літніх пацієнтів", - зауважив співзасновник Українського центру охорони здоров’я (UHC) Павло Ковтонюк.

Читайте також: «З такими податківцями й ворогів не треба»: українці почали отримувати “листи щастя” за перекази коштів. Гетьманцев висловив свою думку

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на«Голос Карпат» у Telegram, або Viber і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!


Читайте також: