1. Головна
  2. >
  3. Бізнес

За що можуть оштрафувати водія на  51 000 гривень?

52
Бізнес Україна

Порівняно з Європою в Україні доволі невисокі штрафи за порушення деяких ПДР та є серед них і чималенькі.

За що можуть оштрафувати водія на  51 000 гривень?

Заступник міністра внутрішніх справ Леонід Тимченко вважає, що в Україні надто маленькі штрафи за порушення правил дорожнього руху порівняно зі штрафами у європейських країнах. Але за деякі порушення ПДР українське законодавство передбачає дуже високі штрафи, позбавлення посвідчення водія та конфіскацію автомобілів, пише Today.ua.

Штраф у розмірі від 17 000 до 51 000 гривень передбачено статтею 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення за керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом медичних препаратів, що знижують увагу та реакцію. Також ця стаття Кодексу передбачає позбавлення посвідчення водія, вилучення або конфіскацію автомобіля, або адміністративний арешт, залежно від тяжкості вчиненого.

Відповідно до ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за керування автомобілем у стані алкогольного сп'яніння штрафують на 17 000 грн. Також ця стаття передбачає позбавлення посвідчення водія на 1 рік.

Відповідно до ч. 2 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за повторне протягом одного року керування автомобілем у стані алкогольного сп'яніння штрафують на 34 000 грн. Крім того, ця стаття передбачає позбавлення посвідчення водія на 3 роки, платне вилучення ТЗ або без цього, або адміністративний арешт на 10 діб.

Відповідно до ч. 3 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, якщо особа, яка протягом одного року двічі притягувалася до відповідальності за управління ТЗ у стані сп'яніння, порушить протягом одного року це ПДР утретє, то її мають оштрафувати на 51 000 грн. Також ця стаття передбачає позбавлення посвідчення водія на 10 років, платне вилучення ТЗ або без цього, або адміністративний арешт на 15 діб.

Штраф у 51 000 грн також передбачено водіям, які відмовилися в установленому законом порядку пройти огляд на стан алкогольного сп'яніння.

Згідно з українським законодавством, максимально допустимий вміст алкоголю у крові водіїв становить 0,2 проміле, не більше. Якщо перевести 0,2 проміле в алкоголь, то це, наприклад, якщо чоловік випив 0,5 літра пива або 50 грамів горілки. Для жінок це 100 грамів шампанського або сухого вина.

З крові чоловіків алкоголь у середньому виходить зі швидкістю 0,1-0,15 проміле/год, а у жінок - до 0,1 проміле/год. Зазвичай 35-річному чоловікові потрібно 6,5 години, щоб з його організму вивітрилися сліди від 1,5 літра пива, що містить 5% спирту. Але врахуйте, що алкоголь може діяти по-різному людей. Це залежить від статі, віку, ваги, здоров'я, закуски.

Читайте також: Від штрафу у 8 500 гривень до позбавлення водійських прав: які нові правила готують українським водіям?

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на«Голос Карпат» у Telegram, або Viber і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber