На ринках держави йдуть активні торги ранньою зеленню й фруктами.

Більше місяця на зелених базарах торгують першими овочами й фруктами із теплиць. Ряд продукції - імпорт, водночас є й вітчизняний товар. Відзначмо, на Закарпатті перший сезонний товар, який надходить у магазини й торгові точки на базарах, постачають із найтепліших районів області - Виноградівщини й Берегівщини. Також першу зелень та ягоди для України й зокрема, регіону, постачає село Заріччя, що на Іршавщині. Тут городину вирощують сім'ями у спеціальних ангарах, на які витрачають чималі гроші.
Читайте також: "Сніжний Армагедон" в областях: в Україні вирує жахлива негода. Врізав лютий мороз (ФОТОФАКТ)
Наразі на закарпатських базарах уже з'явились огірки - від 11 гривень за кілограм і червоний редис - від 15-20 гривень пучок). Зелену цибулю можна придбати від 20 гривень (пучок). Рання капуста наразі не із дешевих - її вартість на ринку області в середньому від 50-60 гривень за кілограм. Дрібну капусту можна також купити й за 35-40 гривень.
Що стосується ягід, то в основному, ранній смаколик на місцевих базарах із Греції та Іспанії. За ягоду просять від 200 гривень за кілограм. Ціни шокують, водночас охочих поласувати першим смаколиком вистачає. Хоч медики й застерігають покупців щодо ранньої зелені й фруктів. Ідеться про наявність у них нітратів, небезпечних для організму дітей та дорослих.
Читайте також: Фатальний поворот за участю ТЦК: смерть людини посеред вулиці шокувала мережу (ВІДЕО)
Нітрати в першій зелені й фруктах: що слід врахувати?
Під час зберігання та приготування їжі вміст нітратів в овочах може змінюватися. Залежно від режимів та видів технологічної переробки змінюється і рівень вмісту нітратного азоту в кінцевому продукті - під час варіння, бланшування, консервування, соління, маринування, квашення, очищення рівень нітратів в овочах зазвичай знижується.
Щоб мати від споживання ранніх овочів та фруктів максимум користі і не завдати організму шкоди, необхідно дотримуватися простих правил з вибору і приготування продукції:
• дотримуйтесь особистої гігієни - перед вживанням овочі, фрукти та зелень необхідно добре мити, адже більшість шкідливих речовин містяться на шкірці і в шкірці плоду;
Читайте також: Масштабні відключення газу в областях України: чи дійсно впроваджують графіки через обстріли?
• кращий спосіб зменшити кількість нітратів – замочувати овочі та фрукти у воді на 20-30хв. Зменшує кількість нітратів варіння та бланшування овочів; • очищуйте шкірку овочів, адже в цей час року вона є радше джерелом нітратів, ніж вітамінів. Це особливо стосується огірків, картоплі, кабачків, редису, яблук; • нітрати в більшій кількості є біля основи плодів, у стеблах і черешках.
Не вживайте в їжу товсті стебла зелені кропу, шпинату, петрушки, вирізайте качан і товсті прожилки у листках капусти, листовому салаті, відрізуйте основу у овочів приблизно на один сантиметр;
• перенасичені добривами моркву і буряк легко впізнати за блідувато-білою серцевиною, а огірки – за жовтуватими зрізами;
Читайте також: Може статись непередбачуване: що радять українцям у "Нафтогазі" й чи варто занепокоїтись?
• вимочуйте плоди у кип’яченій воді, можна з додаванням морської солі або лимонного соку. Декількох разів тривалістю у 15-30 хвилин буде достатньо. Ефект посилиться, якщо замочувати розрізані на кілька частин овочі або фрукти. Добре обсушуйте плоди, тоді всі вітаміни зберігаються;
• піддавайте овочі термічній обробці, так шкідливі речовини знищуються; • приготовлені зі свіжих овочів салати споживайте відразу, оскільки перетворення менш шкідливих нітратів в більш небезпечні нітрити може відбуватися у процесі окислення нарізаних і заправлених овочів у холодильнику; • нітратні сполуки чудово знешкоджуються лимонним або гранатовим соком, на їхній основі можна готувати заправки для салатів або додавати їх у воду для замочування овочів та фруктів.
Читайте також: Її підкорюють "босими й голими" в сильний мороз: що фіксують на одній з популярних закарпатських вершин? (ФОТОФАКТ)
Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на«Голос Карпат» у Telegram, або Viber і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!
Читайте також:
- Голод в Україні. Початок фіналу: чого слід боятись жителям Закарпаття й чому вже запізно "трубити у ріг"?
- Вперше з початку повномасштабного вторгнення Путін звернувся до Зеленського. Що пропонує диктатор і яка реакція українського лідера?
- Великодній скандал на Закарпатті: зграя підлітків з ножем напала на чоловіка і переслідувала до самого дому (ФОТО)
- Вогонь забрав 400 душ: моторошна пожежа на Закарпатті трапилася після півночі
- Поділитись:
- Twitter(X)
- Telegram
- Viber

Вибухнув лімузин Путіна: в Кремлі царює паніка (ВІ...
Інформацію про вибух автівки імовірно з ...
29.03.2025 21:48 36480 0 Влада

На це очікували тисячі закарпатців: що запустять у...
Унікальний проєкт запрацює вже із першог...
31.03.2025 20:34 31340 0 Влада

«Будапешт готується до приєднання деяких районів З...
Чергова спроба посіяти розбрат та хаос, ...
31.03.2025 22:38 154550 0 Суспільство

Будуть ловити жорсткіше, "притиснуть" усіх: мобілі...
Нові норми почали діяти в Україні. Мобіл...
11.04.2025 13:40 21371 0 Суспільство

Повторна мобілізація: коли ТЦК може так вчинити
Звільнені зі Збройних сил України (ЗСУ) ...
12.04.2025 01:31 22220 0 Суспільство

Трамп ставить ультиматум Кремлю: мир в Україні або...
Президент США Дональд Трамп закликав Рос...
13.04.2025 00:38 62355 0 Влада