1. Головна
  2. >
  3. Бізнес

Шок для економіки України у першому кварталі 2025 року: який сценарій розвитку подій підготував МВФ та як країні досягти стабільності?

85
Бізнес Україна

Завдяки чому Україна може досягти стабільності?

Шок для економіки України у першому кварталі 2025 року: який сценарій розвитку подій підготував  МВФ та як країні досягти стабільності?

Міжнародний валютний фонд (МВФ) підготував оновлений негативний сценарій розвитку подій для України, який враховує можливість більш тривалої та інтенсивної війни, ніж передбачено базовим сценарієм. У новому прогнозі війна може тривати до середини 2026 року.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Меморандум з МВФ.

Як повідомляється в меморандумі МВФ, негативний сценарій враховує більш значний шок для економіки України. У порівнянні з базовим сценарієм, який передбачає завершення війни в четвертому кварталі 2025 року, новий прогноз передбачає суттєві економічні виклики:

  • шок почнеться в першому кварталі 2025 року і матиме сильний вплив на настрої компаній і домогосподарств, а також на темпи повернення мігрантів.
  • Дефіцит зовнішнього фінансування зросте до 177,2 млрд доларів, порівняно зі 148 млрд доларів у базовому сценарії.
  • Реальний ВВП у 2025 році скоротиться на 2,5% (замість зростання на 2,5–3,5% у базовому сценарії).
  • Інфляція буде вищою та більш стійкою, що додатково погіршить економічну ситуацію.
  • Високі потреби в обороні та слабша економічна активність призведуть до подальшого зростання дефіциту бюджету у 2025-2026 роках.
  • Продовжаться значні пошкодження енергетичної інфраструктури, що призведе до перебоїв у постачанні електроенергії.
  • Відновлення виробництва буде повільнішим, а економічна активність залишатиметься нижчою за довоєнний рівень упродовж тривалого часу.

Поточний негативний сценарій передбачає деяке зближення з базовим рівнем у середньостроковій перспективі. МВФ прогнозує, що Україна може досягти стабільності завдяки:

  • Потенційному вступу до Європейського Союзу.
  • Поверненню мігрантів.
  • Приватним інвестиціям, які стимулюватимуть відновлення економіки.

"Загалом, широкомасштабні обговорення з владою планів дій у надзвичайних ситуаціях під час шостого огляду підтверджують, що програма залишається надійною навіть у разі такого негативного сценарію.

Дуже сильні політичні зобов'язання влади та послужний список, а також поновлені гарантії фінансування від міжнародних партнерів та очікуване полегшення боргового тягаря, вселяють упевненість у тому, що навіть у цьому оновленому негативному сценарії цілі програми з підтримання макроекономічної та фінансової стабільності, відновлення стійкості боргу та забезпечення середньострокової зовнішньої життєздатності можуть бути досягнуті", – зазначають експерти МВФ.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber