1. Головна
  2. >
  3. Бізнес

З “доступного” стане дорогим “задоволенням”?: автогаз може стати “розкішним” паливом

75
Бізнес Україна

Експерти зазначають, що автогаз може перетнути позначку у 40 гривень за літр.

З “доступного” стане дорогим “задоволенням”?: автогаз може стати “розкішним” паливом

В Україні стрімко дорожчає автогаз. Вартість пального зараз складає від 35 до 37 гривень за літр, але подорожчання триватиме до кінця року. За прогнозами у січці 2025 року літр автогазу коштуватиме 40 гривень. 

Серед ключових причин подорожчання - нові акцизи на пальне. З 1 вересня набрали чинності нові акцизи, і вони ще раз зростуть 1 січня, що неминуче призведе до подорожчання. 

"Втім, це ще не кінець. З 1 січня 2025 року акциз на автогаз знову підвищиться, що призведе до нового подорожчання — вартість літра може досягти 40 гривень. Експерти попереджають, що така ситуація може суттєво змінити паливні звички українців, адже економічна вигода від використання газу вже суттєво зменшилася", — пише ФОКУС.

Акцизи на пальне підвищуватимуть у п'ять етапів, наступний — з 1 січня 2025-го, а завершиться процес у 2028 році. Натепер податок на автогаз складає 148 євро за тонну, за три роки збір зросте до 250 євро.  

Ціна зростає після зміни розміру акцизного податку в 3,5 раза. І розрахункова собівартість тепер повинна складати 59 тис. грн за тонну.

“Але накопичені залишки, слабкий ринок поки що стримують таке зростання. Це видно з торгів вітчизняних виробників, однак щотижня ціни повільно зростають на 500–1000 грн на тонні”, — каже голова Української асоціації скрапленого газу Станіслав Батраченко, зазначає LB.

На автогаз є й сезонний попит.  Зі зниженням температури в Європі зростає попит на скраплений газ для опалення. Це призводить до підвищення цін на світовому ринку, що також впливає на ціни в Україні. Автовласники в Україні ж цієї осені відреагували на подорожчання газу. Попит на нього знизився, деякі водії шукають альтернативу. 

20 грудня Євросоюз повністю припинить закупівлі скрапленого газу в росії, що ще більше обмежить пропозицію на ринку, і відповідно спровокує зростання ціни.

Читайте також: Встигніть до кінця грудня: як отримати грошову допомогу тим, хто опалює будинок дровами та вугіллям? - Мінсоцполітики

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber