1. Головна
  2. >
  3. Бізнес

Як зміняться ціни на продукти?: аналітики розповіли про цінові “гойдалки”

72
Бізнес Україна

Експерти вважають, що зміни цін не уникнути.

Як зміняться ціни на продукти?: аналітики розповіли про цінові “гойдалки”

В Україні ціни на основні продукти харчування збільшуватимуться взимку та навесні 2024-2025 років. Такий невтішний прогноз зробили економісти та інші експерти, пише Today.

Зокрема, економіст Олег Пендзин вважає, що певна стабілізація цін на продукти харчування у нашій країні відбудеться до середини грудня 2024 року. Але перед новорічними святами ціни знову почнуть збільшувати. Особливо на продукти для святкового столу, такі як м'ясо, сир, яйця і т.д.

Пендзин вважає, що після новорічних свят, мабуть, до середини січня 2025 року, зростання цін на продукти харчування зупиниться. Скільки триватиме стабілізація – експерт не уточнив.

Олег Пендзин пояснив різке подорожчання яєць в Україні восени 2024 року тим, що знизилася продуктивність курей, а також тим, що збільшились ціни на корми (кукурудзу). У жовтні 2024 року виробництво яєць у нашій країні знизилося на 5% порівняно з аналогічним місяцем 2023 року.

Народний депутат Дмитро Соломчук, член Комітету Верховної Ради з питань аграрної та земельної політики, прогнозує, що ціни на основні продукти харчування в Україні збільшуватимуться не лише взимку 2024-2025 років, а й навесні 2025 року. За його словами, йдеться про імпортні овочі, а також про українське м'ясо, яйця та олію.

Подорожчання яєць та м'яса пов'язане зі зростанням цін на комбікормову базу (подорожчали соя, кукурудза та пшениця). Що стосується овочів, то їх нема де зберігати, тому вони дорожчатимуть. Це одна з причин подорожчання овочів. Друга причина полягає в тому, що навесні буде багато імпортних овочів, які доведеться купувати за євро.

Раніше стало відомо, що в Україні в листопаді 2024 року вартість хліба та хлібобулочних виробів може збільшитися на 10-15%. Про це українців попередив президент Всеукраїнської асоціації пекарів Юрій Дученко. За його словами, хлібокомбінатам зараз доводиться дорожче платити за пшеницю, упакування, логістику, електроенергію, ніж раніше. Витрати виробників не спромоглося покрити підвищення цін на хліб на 5-10%, яке відбулося у жовтні 2024 року.

Дученко наголосив, що якщо ціни на хліб та хлібобулочні вироби не підняти на 10-15%, то за кілька тижнів відбудеться скорочення виробництва. У хлібокомбінатів просто не буде грошей на покупку достатньої кількості сировини.

Читайте також: Українцям доведеться відмовляти собі в деяких продуктах?: роз'яснення експерта

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber