1. Головна
  2. >
  3. Бізнес

У що вкладати українцям: гривневі депозити, облігації чи ризиковані долари?

150
Бізнес Україна

Не тримайте гроші "під подушкою"

У що вкладати українцям: гривневі депозити, облігації чи ризиковані долари?

Українцям порадили, куди вигідніше інвестувати: гривневі депозити, ОВДП чи долари?

Національний банк України зацікавлений у тому, щоб громадяни обирали гривневі депозити та облігації внутрішніх державних позик (ОВДП) як привабливі варіанти для інвестування. Вони можуть забезпечити кращий захист від інфляції та девальвації гривні, ніж зберігання готівкових доларів вдома. На думку старшого економіста Центру економічної стратегії Юрія Гайдая, накопичення валюти без її інвестування може призвести до втрати вартості через інфляцію та несе додаткові ризики, зокрема:

  • ризик крадіжки;
  • ризик пожежі та інші непередбачувані події.

Гайдай зазначає, що зберігання доларів "під подушкою" — це не оптимальний підхід, особливо враховуючи інфляційні втрати та можливі ризики. Він наголошує: інвестування в ОВДП або розміщення грошей на депозитах можуть бути більш привабливими варіантами, які не тільки зберігають кошти, але й приносять дохід, як пише Oboz.ua.

Час для бізнес-інвестицій

Окрім депозитів і ОВДП, експерт також відзначив, що наразі хороший момент для інвестицій у бізнес. У певних галузях можна очікувати на більш високу прибутковість, ніж від консервативних депозитів або облігацій. Це може бути цікавим варіантом для тих, хто готовий інвестувати в реальний сектор економіки та розвивати свою справу.

Чому варто уникати інвестицій у нерухомість?

Щодо нерухомості, Гайдай радить бути обережними. На його думку, ринок нерухомості зараз не забезпечує достатньої дохідності, а ризики залишаються високими. Тож для тих, хто розглядає інвестиції в "бетонометри", експерт радить зважити всі "за" і "проти", адже невизначеність на цьому ринку занадто велика.

Таким чином, українцям рекомендують обирати фінансові інструменти, які можуть забезпечити стабільний дохід і кращий захист коштів у нинішніх економічних умовах.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber