1. Головна
  2. >
  3. Бізнес

Грошові перекази по-новому: які зміни можуть впровадити в Україні?

125
Бізнес Україна

Ключовим розробником законодавчих змін став НБУ.

Грошові перекази по-новому: які зміни можуть впровадити в Україні?

В Україні посилюються вимоги до індустрії карткових банківських платежів. Зокрема, вводиться поняття «миттєвих перекладів», які мають здійснюватися не більше, ніж за 10 секунд. Зміни є однією з вимог Міжнародного валютного фонду (МВФ), а також мають наблизити Україну до інтеграції в платіжний ринок Євросоюзу.

Відповідні норми запроваджує Національний банк України (НБУ) після ухвалення законопроєкту № 11043 про коригування роботи ринків фінпослуг (документ уже підписав президент Володимир Зеленський).

Ключовим розробником законодавчих змін став сам НБУ, пише «Мінфін».

Але офіційними ініціаторами заявлено групу нардепів від «Слуги народу» та «Відновлення України», зокрема: Ольга Василевська-Смаглюк, Вікторія Кінзбурська, Олександр Лукашев та Олександр Сова.

Під поняття «миттєвих платежів» підпадають грошові перекази, що відповідають критерію саме за швидкістю їх проведення (10 секунд). Нацбанк кваліфікує такі операції, як «кредитовий миттєвий переказ», тобто. той, що ініціюється відправником. До таких переказів не входять, наприклад, оплати підписок на стримінгові послуги.

Відповідно до оновленого законодавства, миттєвим вважатиметься платіж, який повністю проведено за 10 секунд у будь-який час доби та будь-якого дня тижня. До поняття «повного проведення» включаються:

  • всі перевірки (зокрема фінансовий моніторинг);
  • фактичний переказ із рахунку ініціатора;
  • зарахування коштів одержувачу;
  • безкоштовне інформування одержувача у SMS або через push-повідомлення.

При цьому використовувати словосполучення «миттєві платежі» у рекламі зможуть лише ті, хто виконує зазначені умови. У разі, якщо всі етапи операції відбуватимуться більш ніж за 10 секунд, таке твердження в рекламі вважатиметься дезінформацією та каратиметься штрафами або навіть позбавленням ліцензії.

На цей час в Україні не зводяться переклади на 10 секунд. Їхнє впровадження в Україні Національний банк планує провести до кінця першого кварталу 2025 року.

Читайте також: Один з найбільших банків України заявив про закриття всіх відділень

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber