1. Головна
  2. >
  3. Бізнес

Коштуватиме, як золото?: експерт розповів на скільки здорожчає хліб

1147
Бізнес Україна

Українці вже починають відчувати здорожчання хліба, адже майже по всій Україні цінники на хліб змінилися в сторону збільшення.

Коштуватиме, як золото?: експерт розповів на скільки здорожчає хліб

В Україні незабаром знову можуть збільшити ціни на хліб. Такий невтішний прогноз в ефірі "Київ-24" зробив Олександр Тараненко, який є віце-президентом Всеукраїнської асоціації пекарів, пише Today.

За його словами, причин для майбутнього подорожчання у нашій країні хлібобулочної продукції є кілька. По-перше, стала більше коштувати сировина. Так, лише у травні-червні 2024 року вартість сировини для хлібобулочних виробів збільшилася на 40% (борошно, цукор, соняшникова олія та ін.).

По-друге, багато хлібозаводів зараз змушені працювати на дизельних генераторах, оскільки російські окупанти продовжують завдавати ударів по енергетичній інфраструктурі України. Тараненко наголосив, що через це хлібозаводам доводиться платити значно більше грошей за електрику. Крім того, збільшуються витрати на логістику та пакувальні матеріали.

Експерт також зазначив, що багато хлібозаводів через таку ситуацію працюють майже без рентабельності. Через все це (а також через деякі інші проблеми, про які ми розповімо наприкінці цього матеріали) вони й змушені піднімати ціну на свою продукцію.

Хороша новина полягає в тому, що ціни на хліб у нашій країні найближчим часом різко не збільшуватимуть. За словами Тараненка, зараз для цього немає підстав.

Нагадаємо, у серпні 2024 року президент Всеукраїнської асоціації пекарів Юрій Дученко заявив, що в Україні ціни на хліб потрібно збільшити на 15-20%. Інакше деякі хлібозаводи можуть припинити свою роботу, розпочнеться дефіцит хліба.

Як приклад подорожчання сировини на хліб Дученко навів муку. Якщо у квітні 2024 року українські хлібозаводи купували борошно за ціною 10 000 грн за тонну, то у серпні – за 15 000 грн за тонну. Дученко прогнозує, що у листопаді поточного року вартість борошна на українському ринку збільшиться до 16 200 грн за тонну.

Але це ще не всі проблеми української хлібобулочної галузі. Раніше Юрій Дученко повідомив, що хлібозаводи стикаються із відсутністю зерна другого та третього класу. Крім того, підприємства торгівлі затримують оплату вже поставленої хлібобулочної продукції.

Щодо зерна. Експерт Інституту аграрної економіки Світлана Черемісіна повідомила, що в Україні з початку 2024 року закупівельні ціни на пшеницю 2 класу зросли на 47,4%, а на пшеницю 3 класу - на 37,6%.

Читайте також: Винними “призначили” дощі: в Україні дорожчає “плакучий” овоч

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на«Голос Карпат» у Telegram, або Viber і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber