1. Головна
  2. >
  3. Бізнес

Можна брати і не боятись: головний "монстр літа" на закарпатському ринку майже "даремний"

1642
Бізнес Закарпаття

Сезон "смугастих" набирає масштабів. Ягода різко здешевшала.

Можна брати і не боятись: головний "монстр літа" на закарпатському ринку майже "даремний"

У регіоні цьогоріч - надранній старт продажу різного роду ягід та фруктів на зелених базарах. Відзначмо, уже в кінці лютого, на деяких місцевих базарах можна було знайти ятки із першою тепличною полуницею. Щоправда, ціни на перший ранній врожай були високими - 95-100 гривень за кілограм. Не залежно від цін, перша ягода, таки, мала свого покупця. Нітратну ягоду, про шкідливість якої застерігали медики, поспішали прикупити навіть малечі. Поодинокі ж відзначали, що ягоди дають дітям, підстраховуючись таблетками від алергії.

Після тепличної полуниці, через певний період, на закарпатських базарах з'явились ягоди із відкритого грунту. Найбільше смаколика потрапляло на ринки області із Виноградівщини й Берегівщини. Таку ягоду люди вже купляли із меншим острахом. Водночас, ціни також на смаколик були істотно високі.

Згодом ягоди пішли на спад. На Виноградівському базарі її взагалі продавали майже за дарма - від 10 гривень за кілограм.

Слідом за ягодою здешевшала й вишня.

У травні закарпатця почали продавати одну з основних гірських ягід - яфину. Її вартість була від сотні гривень за літр. Згодом, на ринках з'явилась ожина - від 40 гривень за літр.

Наразі у регіоні в самому розпалі сезон баштанних. Кілограм ягоди на початку, ще місяць тому продавали від 35 гривень і більше. Пізніше ціни пішли донизу - 18-25 гривень за кілограм.

Уже зараз кавуни продають в регіоні на зелених базарах від  8-10 гривень за кілограм. Вартість смаколика в магазинах варіюється від 13 і більше гривень за кілограм. 

Цього разу на місцевих базарах баштанні з Одеси, Миколаєва, Туреччини Узбекистану. Є також солодка й смачна ягода з Виноградівського району. Торік від місцевих фермерів баштанні можна було придбати від 9 гривень за кілограм.

Нагадаємо, Виноградівський та Берегівський райони - одні з тих, де вирощують роками ряд овочів і фруктів у промислових цілях, забезпечуючи місцеві базари та магазини продукцією власного виробництва.

Що стосується баштанних, закупівельні ціни на кавуни в Україні знизилися на третину через збільшення пропозиції на ринку. Експерти не прогнозують значного зростання цін, оскільки попит на великі кавуни залишається слабким.

Читайте також: На Закарпатті вирощують “багатокістянки” та поставляють їх на ринки області (ВІДЕО)

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на«Голос Карпат» у Telegram, або Viber і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!


Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber