1. Головна
  2. >
  3. Бізнес

“Ви й далі будете шукати у кого ще відібрати”: в Україні планують підвищити податки для фізосіб-підприємців

226
Бізнес Україна

В Україні після підвищення ставок основних податків у 2024 році також планують підвищити податки для фізосіб-підприємців, що сильно обурило людей.

“Ви й далі будете шукати у кого ще відібрати”: в Україні планують підвищити податки для фізосіб-підприємців

Ці зміни очікуються наступного року. Про це повідомляє OBOZ.UA посилаючись на джерела в уряді.

Суть в тому, що з позиції Уряду наявність у майже 2 млн ФОП старих податкових умов (пільг) ставить під загрозу податкові надходження від підвищення податків для бізнесу, адже залишить лазівки для оптимізації. Тому в новій Національній стратегії доходів вже прописали нові правила, але впроваджувати їх будуть поступово. 

Чому деталі цієї стратегії  залишаються “засекреченими“ і не виносяться на загальне обговорення? 

Отже, зміни плануються наступні:

Реєструвати ФОП не потрібно буде - дали один “пряник”.

Цей статус надаватимуть автоматично після відкриття в банку рахунку із статусом “для ведення підприємницької діяльності".

Після закриття рахунку буде припинено і статус ФОП.

Ставки єдиного податку (ЄП) для юросіб третьої групи будуть поступово збільшувати з 5% до 18%. 

(18% з доходів чи прибутку? - як кажуть в Одесі це дві дуууже великі різниці)

Процес збільшення триватиме три роки, а після трьох років юридичним особам взагалі заборонять користуватись єдиним податком.

Другу та третю групу ФОП об’єднають в одну

Вони будуть платити податки в розмірі від 3% до 17%. Ставка залежатиме від сфери діяльності (менше будуть платити торговці, більше – ті, що надають послуги).

Підняття ставок також буде відбуватись поступово: впродовж трьох років.

Зменшать кількість сфер діяльності, які можуть перебувати на першій групі.

Для об’єднаної другої групи буде обов’язковим використання РРО.

Для виробників сільськогосподарської продукції (юридичних осіб) ставки ЄП протягом трьох років будуть переглянуті в бік збільшення до 18%.

Ці норми планують запровадити  впродовж двох років. Варто зазначити, що на проблеми з єдиним податком Україні вказують міжнародні партнери [МВФ].

Хоча проблем з ФОПами якраз найменше - вони як на долоні. Зміни необхідно буде ухвалювати незважаючи на те, що вони не користуватимуться популярністю.

А далі чиновникам потрібно буде вирішувати нову головоломку: ріст податків призведе до інфляції (податки закладуть в ціни) і потреби індексувати соціальні виплати, що аж ніяк не закриє “діру” в бюджеті.

У коментарях до цієї новини в одному з телеграм чатів люди обурюються та метафорично висловлюються з цього приводу прирівнюючи людей до корів: “для того щоб корова давала більше молока - її потрібно більше кормити, а не частіше доїти”, - зазначає один з коментаторів.

Інший користувач зазначає, що з такими постійними підвищеннями та введеннями нових податків ті хто матиме змогу виїде за кордон де більш сприятливі умови, а влада й надалі будете сидіти і шукати у кого ще відібрати.

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на«Голос Карпат» у Telegram, або Viber і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!


Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber