1. Головна
 2. >
 3. Бізнес

Мікропозика в Україні: переваги та недоліки

92
Бізнес Україна

Мікропозика в Україні: переваги та недоліки

Майже кожен у своєму житті стикався з ситуаціями, коли терміново потрібні додаткові кошти. Мікрокредитування може здаватись зручним вирішенням, при цьому, кредити від МФО мають свої переваги та недоліки у порівнянні з іншими послугами. Розглянемо детальніше, коли онлайн-позика може бути вигідними для вас та як обрати сервіс кредитування.

Переваги позики: 

 1. Швидкий доступ до коштів: Оформити позику можна з будь-якої точки України без черг та відвідувань відділень. Отримати гроші можна вже через кілька хвилин після подачі заявки.
 2. Мінімум документів: Часто для взяття онлайн-кредиту від МФО не потрібно великої кількості документів. Наприклад, оформити кредит на карту від Pango можна за допомогою паспорту та ІПН, пройти ідентифікацію можна за допомогою сервісу BankID.
 3. Велика ймовірність узгодження: Шанс узгодження видачі мікропозики вище ніж в банках. МФО можуть видати кредит навіть клієнтам з неідеальною кредитною історією. При цьому при значних простроченнях все ж може бути відмова.

Коли кредит від МФО стає в пригоді?

 1. Тимчасові фінансові труднощі: Мікрокредит може бути зручним, коли потрібна невелика сума грошей на рутинні витрати до наступної зарплати.
 2. Термінові витрати: Позика може бути вигідною, коли виникають непередбачені витрати та необхідно швидко знайти гроші. Для зручності, на більшості сервісах можна подати заявку на позику 24/7.

Недоліки мікропозик

 1. Високі відсоткові ставки: Ставки за мікрокредитами значно вищі, ніж у банківських кредитах.
 2. Короткий термін погашення: Зазвичай такі кредити потрібно погашати впродовж місяця, що може бути незручно.

Обережність при виборі позики

Хоча швидкі позики від МФО можуть бути вигідними в деяких ситуаціях, вони можуть обійтися дорожче, ніж кредити від банків. Тому слід бути обережним і дотримуватися таких правил:

 1. Плануйте витрати: Визначте, чи справді потрібен вам кредит і якими будуть витрати. Використовуйте кредитний калькулятор на сайті МФО, щоб розрахувати всі витрати заздалегідь.
 2. Читайте договір: Уважно читайте умови кредиту: відсоткову ставку, наявність комісій, строки оплати, умови погашення.
 3. Погашайте вчасно: Не пропускайте день оплати позики. Прострочений платіж може призвести до додаткових витрат і втрати хорошої кредитної історії.

Онлайн кредити від МФО можуть бути корисним інструментом для розв'язання фінансових проблем, проте важливо підходити до їх вибору обережно. Плануйте свої витрати, уважно читайте умови договору та своєчасно погашайте позики, щоб уникнути негативних наслідків.


Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber