1. Головна
  2. >
  3. Бізнес

Рахують гроші й роблять запаси в чималих обсягах: за чим зараз черги у закарпатських магазинах?

2720
Бізнес Новини Перечина

В регіоні спостерігається подешевшання одного з актуальних овочів цього сезону.

Рахують гроші й роблять запаси в чималих обсягах: за чим зараз черги у закарпатських магазинах?

На ринках області уже два місяці активно торгують городиною й садовиною цього сезону. Здебільшого вся продукція на місцевих базарах із найтепліших районів області - Виноградівщини й Берегівщини. 

Варто відзначити, наразі у продажі, окрім тепличної полуниці, уже з'явилась і ягода із відкритого грунту. Якщо ціни на ранню тепличну ягоду варіювались від 250-300 гривень на початку сезону, то зараз полуниця істотно пішла на спад. Її продають від 85-100 гривень за кілограм.

Нагадаємо, що закарпатська полуниця наразі з'являється в продажі не лише на місцевих базарах, але й на ринках та супермаркетах в ряді областей України. Торік місцевим смаколиком торгували, зокрема, на ринку Рівного.

Що стосується черешень, то зараз ціни на     них теж істотно помірні. З 260 гривень за кілограм, нині вони опустились до 60-100 гривень за кілограм.

Що ж до овочів на місцевих базарах, то наразі продовжує набирати в ціні цибуля та рання картопля. Наразі цибулю ріпчасту на ринку Ужгорода можна придбати від 18-22 гривень за кілограм

Відпускні ціни на цей овоч продовжать зростати, як зазначають аналітики EastFruit. Здорожчання овочу насамперед пов'язане із браком якісного товару й значним попитом на цибулю у цей період.

Картопля на початку сезону вартувала від 60 гривень за кілограм. Торік ціни на неї були від 50 гривень за кілограм, що на десять гривень дешевше від нинішньої вартості.

В кінці травня цьогоріч на закарпатських базарах врожай молодої картоплі можна купити від 35 гривень за кілограм. Середні ціни на цей овоч минулого місяця подано у таблиці на сайті Мінфіну. Варто відзначити, за останній період картопля в Україні стала дорожчою аніж в Європі.

Що здешевшало врази останніми тижнями на ринку і в магазинах області, то це капуста. Із 35 гривень за кілограм вона опустилась в ціні до 10 - 15 гривень за кілограм. На Перечинщині багато місцевих жителів поспішають запастися дешевим овочем й займають подеколи навіть чималі черги за одним основних овочів борщового набору. 

- Взяла про запас три кілограми капусти, бо хтозна, що буде з цінами далі. Можуть злетіти угору й не встигнеш блимнути оком, - відзначає пенсіонерка пані Галина. - Розбирають у нас капусту. Привезли в магазин вчора, то люди одразу почали брати собі на запас, бо дешевша, аніж недавно була аж по 35 гривень за кілограм. То зараз за цією ціною купиш три кілограми, - відзначає пенсіонерка. - В людей грошей не має, радіють дешевому, хоч у нас одне подешевшає, а інше зросте майже у десять разів, - каже пані Галина.

Аналітики стверджують, що основною причиною зниження цін на ранню капусту стало сезонне збільшення пропозиції цього овочу на тлі відносно невисокого попиту.

За даними проекту, на сьогодні ціни на ранню капусту врожаю 2024 року коливаються в діапазоні 6 -10 гривень за кілограм (0,15-0,25 долара за кілограм), що в середньому на 20% нижче, ніж наприкінці минулого тижня.

Фермери вимушені активно знижувати ціни через надмірну пропозицію капусти на ринку, більшість українських господарств вже розпочали масові відвантаження ранніх партій цього овочу.

Читайте також: "Діамантову" ягоду закарпатці везли у столицю: на ринках держави малина укотре побила рекорди

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на«Голос Карпат» у Telegram, або Viber і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!


Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber