1. Новини Закарпаття
  2. >

WSJ: Група київських кредиторів планує домагатися відновлення виплат

06.05.2024 17:50 Бізнес Актуально

Кредитори України заявили, що Київ може зачекати з виплатами після того, як два роки тому російські війська вдерлися в країну. Тепер їхнє терпіння починає уриватися.

Кредитори України заявили, що Київ може зачекати з виплатами після того, як два роки тому російські війська вдерлися в країну. Тепер їхнє терпіння починає уриватися.

Група іноземних власників облігацій, серед яких BlackRock і Pimco, планує тиснути на Україну, щоб вона почала виплачувати відсотки за своїм боргом вже наступного року, повідомили люди, знайомі з цим питанням. Група, яка володіє приблизно п'ятою частиною непогашених єврооблігацій України на суму $20 мільярдів, нещодавно сформувала комітет і найняла юристів з Weil Gotshal & Manges і банкірів з PJT Partners для ведення переговорів від свого імені.

Група хоче, щоб Київ, який щойно отримав близько $60 мільярдів допомоги від США, уклав угоду, за якою він відновив би виплати в обмін на списання значної частини непогашеного боргу країни. Деякі власники облігацій цієї групи обговорювали ці плани з високопосадовцями в Києві. Представник групи власників облігацій заявив, що вона «з нетерпінням чекає на конструктивну взаємодію з метою надання допомоги у вирішенні проблеми суверенного боргу України». Україна готується розпочати переговори з власниками облігацій цього місяця, а радники Києва працюють над тим, щоб залучити до них уряди США та інших країн. Це схвалення не гарантоване.

США та їхні союзники занепокоєні тим, що гроші платників податків опиняться в руках власників облігацій, якщо Україна відновить будь-яке обслуговування боргу. Країни погодилися надати Україні боргові канікули на суму близько $4 мільярдів власних позик до 2027 року і висловили занепокоєння, що власники облігацій можуть почати виплачувати борги раніше, ніж вони.

Без угоди Україна може оголосити дефолт після закінчення боргових канікул у серпні, що заплямує її репутацію серед інвесторів і ускладнить її здатність позичати більше. Представники МВФ та деякі члени групи власників облігацій зустрілися у квітні у Вашингтоні, де представники фонду зазначили, що загальний обсяг списання боргу з приватного сектору може бути більшим, ніж зараз показують ринки облігацій.

За даними AdvantageData, українські облігації торгуються на рівні від 25 до 35 центів за долар, що означає втрати на рівні $15 мільярдів. Коли власники облігацій погодилися на дворічні боргові канікули у 2022 році, багато хто думав, що війна вже закінчиться. Незважаючи на те, що конфлікт затягується, кредитори заявили, що вони оптимістично налаштовані щодо стабілізації фінансів України. Країна отримала вкрай необхідну допомогу від США та Європи і збільшила свої золотовалютні резерви до рекордного рівня у квітні, а центральний банк України розглядає можливість відкату контролю за рухом капіталу цього року.

Власники облігацій сподіваються отримати до $500 млн у вигляді щорічних відсоткових платежів після того, як вони погодяться на списання боргу. Вони дали зрозуміти, що можуть бути готові надати подальше списання боргу пізніше. Деякі власники облігацій запропонували використати заморожені російські активи в Європі та Північній Америці для погашення частини боргу. МВФ і кілька країн G7 не підтримують цю ідею, але зазначили, що можуть підтримати менші відсоткові виплати в період до 2027 року - за ставками, значно нижчими за ринкові.

Дехто вважає, що Україна не захоче відновлювати нормальний графік погашення боргу до 2027 року, не раніше, ніж до 2027 року. Якщо угода буде досягнута, вона може бути фінансово вигідною для інвесторів, які купили українські облігації за вигідними цінами.


Читайте також:  Їх одиниці й вони неймовірно цінні: на Закарпатті українка потерпіла фіаско з незадекларованими цінностями

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська