1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Україна

“Цими купюрами ви вже не розрахуєтесь, можете їх викинути”: в Україні банкам та магазинам заборонили приймати деякі гривні

24.03.2024 23:56 Актуально

На жаль такі гривневі купюри вже лише кусок паперу не являючи собою ніякої цінності.

“The Page”.

Про це повідомив начальник управління організації виготовлення та захисту грошей Департаменту грошового обігу НБУ Валерій Строчков. Вони зазначив, що банкомати іноді не хочуть приймати і абсолютно нові та гладкі банкноти, які потрапили в обмін одразу після емісії.

Однак, як правило, проблеми виникають з "постраждалими" купюрами – з надривами, забрудненнями, пошкоджені вогнем чи водою. Головне, що потрібно знати – більшість із такої готівки можна обміняти. Але тільки якщо "травма" на банкноті займає менше 45% від усієї її площі, а 55% має залишитися цілою.

Громадяни можуть здати такі гроші на обмін – у підрозділах Нацбанку в обласних центрах – у Києві, Одесі, Дніпрі, Львові, Харкові чи Хмельницькому. Також послуга доступна в уповноважених банках, які передадуть купюри на дослідження НБУ.

За словами Строчкова, регулятор діє за інструкцією. Потрібна довідка щодо пожежі або іншої надзвичайної події, що призвела до псування платіжних коштів. Є випадки коли досить просто заяви з описом інциденту.

Топменеджер Нацбанку порадив українцям приносити гроші у тому вигляді, в якому вони їх наші та не намагатимуться самостійно роз'єднати купюри. У таких випадках більше шансів, що відшкодуванню підлягає вся сума.

Валерій Строчков підкреслив, що мінімальні суми відшкодування – 1-2 гривні, а максимальна – близько 1,5 млн грн. Гроші перевозили в авто, яке потрапило у ДТП та зайнялося.

Читайте також: Поїздка на автомобілі стане розкішшю?: в Україні подорожчає пальне і шокує вартістю

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!