1. Новини Закарпаття
  2. >

Наказом Мінфіну оновлено порядок застосування РРО та ПРРО: відомі деталі новацій

16.09.2021 18:03 Бізнес ВАЖЛИВО Голос Карпат

Наказом Міністерства фінансів Порядок застосування РРО та ПРРО оновили – детальніше про зміни читайте далі.

Наказом Міністерства фінансів Порядок застосування РРО та ПРРО оновили – детальніше про зміни читайте далі.

Мінфін наказом від 26.07.2021 № 427 затвердив зміни щодо застосування РРО та ПРРО.

Зокрема, роботи з введення реєстраторів в експлуатацію виконуються тепер у строк, що не перевищує трьох робочих днів (було "трьох діб") з дати інформування ДПС про резервування фіскального номера реєстратора. Роз’яснення щодо згаданих новацій підготували ligazakon.

Як зазначається, ПРРО може бути встановлений та застосовуватися лише на пристрої, що належить суб'єкту господарювання на праві власності, володіння, користування, на якого зареєстровано ПРРО. Розрахункові операції на такому ПРРО можуть проводити лише ті особи, сертифікати електронних підписів та/або печаток яких внесені до Реєстру щодо такого ПРРО.

У ПРРО може використовуватися удосконалена електронна печатка юридичної особи, ФОП, створювачем якої є така особа.

Використовувати ПРРО під час оптової та/або роздрібної торгівлі пальним забороняється.

Передбачено, що внесення чи видача готівки з місця проведення розрахунків повинні реєструватися через РРО/ПРРО з використанням операцій "службове внесення" та "службова видача"якщо такі внесення чи видача не пов'язані з проведенням розрахункових операцій:

 - операція "службове внесення" використовується для реєстрації суми готівки, яка зберігається на місці проведення розрахунків на момент реєстрації першої розрахункової операції, що проводиться після виконання Z-звіту;
  - операція "службова видача" використовується для реєстрації суми готівки, яка вилучається з місця проведення розрахунків та/або видається держателям електронних платіжних засобів.

Крім цього, відтепер у заяві про реєстрацію ПРРО також буде зазначатися локальний номер ПРРО, який присвоюється такому ПРРО суб'єктом господарювання. Локальний номер ПРРО становить числовий номер, він є унікальним серед номерів, що присвоюються суб'єктом господарювання у довільному порядку ПРРО для його реєстрації та застосування у відповідній господарській одиниці.

Про результати обробки Заяви суб'єкту господарювання надається або направляється інформація у вигляді квитанції, що є електронним повідомленням, яке формується у форматі, затвердженому в установленому законодавством порядку, програмним забезпеченням контролюючого органу за результатами ідентифікації, обробки електронного документа.

Для переведення у фіскальний режим роботи ПРРО, зареєстрованого у Реєстрі, забезпечення реєстрації розрахункових документів на фіскальному сервері особа, яка здійснює розрахункову операцію (за умови закриття попередньої зміни на такому ПРРО), відкриває робочу зміну, ініціюючи відповідною командою ПРРО автоматичне створення службового документа, якому ПРРО автоматично присвоює локальний номер та тип "Відкриття зміни".

Перша порція зарезервованих номерів Діапазону для ПРРО тепер формується фіскальним сервером автоматично на запит ПРРО для отримання резервних номерів, який є службовим документом, створення якого ініціюється відповідною командою ПРРО, або у відповідь на службовий документ з типом "Відкриття зміни".

Зарезервований за ПРРО фіскальний номер, що присвоюється електронним документам, формується як унікальний набір літер і цифр, або цифр, розділених крапками.

Нагадаємо, як повідомляв ГОЛОС КАРПАТ раніше, Вакцинаційні сертифікати двох типів і ліміт на клієнтів: Постанову № 1236 про карантинні обмеження змінюють.

Читайте на ГК:Неба зовсім не було видно: потужну хмару із пилу зафіксували над Закарпаттям (ФОТОФАКТ)
Читайте на ГК:Небезпечна пилова буря над Україною: на Закарпатті пил із Сахари також могли бачити
Читайте на ГК:Закарпатці продовжують палити суху траву: пожежі знищили ще 9 гектарів землі (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська