1. Головна
  2. >
  3. Бізнес

В Україні здорожчає земля: відомо на скільки та в якому регіоні ціни на ділянки виростуть вже у цьому році

164
Бізнес Україна

Земля підніметься у ціні орієнтовно на 20%.

В Україні здорожчає земля: відомо на скільки та в якому регіоні ціни на ділянки виростуть вже у цьому році

Після відкриття ринку землі в Україні один гектар в середньому коштує 26,8 тисячі гривень. Однак, вже в цьому році вартість земельних ділянок може вирости. Йдеться про регіони, де попит на землю найвищий, пише obozrevatel.

За словами президента Асоціації фахівців з нерухомості (ріелторів) України (АФНУ) Юрія Піти, основний попит сконцентрований на земельні ділянки, розташовані в 20 км від Києва. Найпопулярніші - ділянки площею 10-15 соток поблизу озер, річок або лісів і підведеними інженерними комунікаціями. Їх купують в першу чергу під забудову, а не для сільськогосподарських цілей.

За даними Мін'юсту, кількість угод із земельними ділянками в другому кварталі 2021 року, порівняно з першим, зросла більш ніж на 20%. Піта додав, що попит на землю і надалі буде зростати на 3-5% щомісяця, а разом з ним буде рости і ціна нерухомості.

На сьогоднішній день попит на земельні ділянки вже на 5-7% перевищує пропозицію. Ріелтори очікують, що ближче до кінця року кількість покупців виросте ще на 15%.

Вартість землі по областях відрізняється. Після Київської області найдорожча земля пропонується на Закарпатті (37 тис. грн за гектар), в Одеській області - 33 тис. грн; в Житомирській області - 32 тис. грн, а також в Хмельницькій та Полтавській областях - по 31 тис. грн за гектар.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber